Galko chce Gajdoša v parlamente. Má vysvetliť, kto bráni vyšetrovaniu Gorily

BRATISLAVA - Trestné oznámenie prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara, na základe ktorého sa majú prešetriť prekážky v práci vyšetrovacieho tímu Gorily, poslanec za SaS Ľubomír Galko považuje za zbytočné.

Lubomir Galko
Najväčšou politickou prekážkou vo vyšetrovaní Gorily je podľa Galka údajná prítomnosť Roberta Fica v odpočúvanom byte a takisto podozrenie z úplatkov pre stranu Smer-SD. Zdroj:TASR

„To trestné oznámenie nič nerieši. Policajný prezident by mal v prvom rade zabezpečiť, aby vyšetrovateľ Marián Gajdoš prišiel do parlamentu na branno-bezpečnostný výbor porozprávať o svojich výhradách a o tom, kto a ako kládol prekážky tímu pri vyšetrovaní kauzy Gorila. Je nonsens, že vyšetrovateľ chcel prísť podať tieto informácie členom výboru a minister vnútra Robert Kaliňák mu to zakázal,“ uvádza Galko.

Galko prehovoril o sekundách hrôzy. Bol v ohrození života

Najväčšou politickou prekážkou vo vyšetrovaní Gorily je podľa Galka údajná prítomnosť Roberta Fica v odpočúvanom byte a takisto podozrenie z úplatkov pre stranu Smer-SD.

Fico korunným svedkom?

„Robert Fico je korunným svedkom minimálne toho, že takýto byt existoval, chodieval tam podnikateľ Jaroslav H., s ktorým sa tam on stretol. Lenže miesto toho, aby prehovoril, sa už celé roky vyhýba povedať pravdu a orgány činné v trestnom konaní mu to tolerujú. A nič sa na tom nezmení, pokiaľ bude ministrom vnútra Robert Kaliňák a špeciálnym prokurátorom Dušan Kováčik,“ tvrdí Galko.

S odstupom niekoľkých rokov je stále menej pravdepodobné, že sa Gorila vyšetrí. Stopy vychladli a dôkazy v podobe nahrávok z odpočúvaného bytu chýbajú.

O vírusoch a bambusoch. Sulík vyrukoval na Fica s tajnými tromfami

„Podľa nášho názoru by sa vyšetrovanie malo presunúť práve tam – k vypátraniu a potrestaniu osôb, ktoré zabránili priechodu spravodlivosti, keď príslušník SIS Peter Holúbek pracoval na Gorile. Ako je možné, že niekto beztrestne zničil tie nahrávky, veď to boli kľúčové dôkazy? Ak sa strana SaS dostane do vlády, budeme trvať na tom, aby sa vyšetrovanie uberalo aj týmto smerom,“ uzatvára poslanec Galko.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie