Galko chce od Fica vysvetlenie. Korupciu už odhalila aj bývalá členka Smeru

BRATISLAVA - Opozičný poslanec, Ľubomír Galko (SaS) opäť vyzýva premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a ministra vnútra, Roberta Kaliňáka (Smer-SD), aby odišli zo svojich postov. Urobil to na základe nedávnych medializovaných informácií od bývalej členky vládnej strany Renáty Kolenčíkovej. Tá odišla zo strany nakoľko sa podľa jej slov už nedalo v Smere dýchať pre korupciu.

Lubomir Galko
Ľubomír Galko (SaS) upozorňuje na informácie o korupcii vo vládnej strane. Ilustračné foto Zdroj:TASR

Klientelizmus a korupcia sa v parlamente opäť dostali na pretras. K vyjadreniam bývalej členky strany SMER-SD, Renáty Kolenčíkovej sa vrátil po rokovaní výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť aj opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS).

Slovensko na hanbu sveta. Korupcia je u nás na každom kroku

Tajomníčka strany SMER-SD v Nitre v rozhovore pre Denník N tvrdí, že musela zo Smeru odísť, nakoľko  pre korupciu a klientelizmus už nemohla dýchať. "Myslím, že tam Kaliňák už nemá čo robiť. Fico nemá čo bývať v Bonaparte. Bol tam jasný dôkaz o nelegálnych vratkách DPH. Mali sa spakovať," citoval ex-tajomníčku Galko.

Môžu ju vydierať

Podľa jeho slov sa Kolenčíková jasne vyjadrila, že ju predseda strany, Robert Fico sklamal korupciou a klientelizmom.

"Toto sú mimoriadne vážne slová od bývalej funkcionárky strany Smer a nemôžu zostať nepovšimnuté. Vyzývam prokuratúru, aby bývalu členku Smeru vypočula," dodal Galko. Zároveň tvrdí, že jej vysoké sklamanie by sa mohlo pretaviť do spoločensky prospešnej činnosti. Bývalý minister obrany však vyslovil obavu, že Kolenčíková môže byť vydieraná a zastrašovaná a výpoveď na prokuratúre si môže rozmyslieť.

"Prokuratúra sa na túto ženu nesmie pozerať tak, ako sa ju snažia vykresliť jej bývalí kolegovia. Tí hovoria, že má len neukojené ambície. Sama však tvrdila, že nikdy nechcela kandidovať ani do NR SR," hovorí.

Kollár chce meniť lobing. Zákon ho očistí od korupcie a klientelizmu

Galko pripomenul aj bývalé kauzy, ktoré mohli kde-čo zmeniť, ale svedkovia boli zastrašení.

Počkajú na konanie prokuratúry

"Viem, že nielen nás, ale aj občanov zaujímajú pomery v Smere, ich špičky majú čo vysvetľovať. Koľko signálov v súčasnosti hovorí o nedobrých pomeroch a o korupčných aktivitách. Sme zvedaví na vysvetlenia a mali by prísť od predsedu vlády, aj od vedenia strany Smer. Chcem ich vyzvať, aby prestali strkať hlavu do piesku, a aby vysvetlili všetky obvinenia, a to nielen Renáty Kolenčíkovej," povedal Galko.

Na vyjadrenia opozičného poslanca Galka reagovala aj samotná strana Smer: "Je morálne zvrátené, keď na základe nezmyslov a klebiet útočí na predstaviteľov strany SMER- SD človek, ktorý nechal odpočúvať novinárov, kolegov i priateľov."

Opozičný poslanec hovorí, že zatiaľ chcú počkať na konanie prokuratúry, či bývalú členku vládnej strany predvolá. Podľa jeho slov, generálna prokuratúra na medializované informácie reaguje. Potvrdil, že aj opozícia môže podniknúť vlastné kroky, ale zatiaľ dávajú čas príslušným orgánom.

Simona Gulisová

 

Diskusia