Kaliňák vidí dôvody na jeho odvolanie v médiách. Vraj o ňom píšu nepravdy

BRATISLAVA - Minister vnútra Robert Kaliňák vníma pozitívne ďalší protikorupčný pochod, ktorý študenti zorganizovali v pondelok. Na jeho odchod z politiky, čo je jedna požiadaviek organizátorov, nevidí dôvod. Mladí ľudia sú podľa ministra dezorientovaní médiami, ktoré vždy nehovoria pravdu.

robert kalinak, kaliňák
Minister vnútra Robert Kaliňák. Archívne foto. Zdroj:SITA/Marek Mrviš

"Je dôležité, že sa mladí ľudia zaujímajú o niektoré dôležité témy, ktoré sú politické a na ktoré chcú klásť dôraz. To je dobre. Tým pádom sa o nich viacej diskutuje a možno omnoho viacej návrhov na zlepšenie situácie môže prísť a môžu sa zrealizovať,“ zhodnotil minister, ktorý už rok čelí tlakom v súvislosti s kauzou Bašternák.

Stoja pevne za ním. Kaliňákovi kolegovia nevidia dôvod na jeho odchod

Kaliňák pripomenul, že množstvo z takýchto návrhov sa už aj zrealizovalo a mnohé z nich priniesli úspechy. Menoval elektronické trhovisko s doterajšími úsporami 200 miliónov eur. „Má za sebou transparentné a anonymné súťaže, čo je vlastne základným princípom toho, aby sme mohli odbúrať korupciu,“ zdôraznil.

Projekt Minebea je schválený. Má znížiť nezamestnanosť na východnom Slovensku

Výsledky v boji proti korupcii však má podľa neho aj policajný zbor.Na odstúpenie treba v prvom rade nejaký dôvod, reagoval Kaliňák na požiadavku protestujúcich študentov. Tí vnímajú ministra ako podozrivého z marenia riadneho vyšetrenia káuz s korupčným obsahom.
„Tie dôvody, ktoré uvádzajú, vychádzajú z informácií, napríklad Denníka N, ktorý zase píše stále pomerne veľa neprávd,“ argumentoval. „Keď si pozriete tie dôvody, ktoré nevychádzajú zo skutočností, ako napríklad, že som v nejakej súvislosti nehovoril pravdu, tak som sa na to vždy pýtal a ukázalo sa, že som vždy pravdu hovoril a to, že som klamal, nie je pravda. Tak sa v tom ťažko orientovať,“ doplnil.

OĽaNO-NOVA chcú zrušiť zlaté padáky v štátnych firmách. Sú v nich politickí nominanti


 Kaliňák v parlamente na otázku, či prijal peniaze od Ladislava Bašternáka, odpovedal, že ich nedostal. Neskôr vyplynulo, že odkúpil od podnikateľa obvineného v súčasnosti z daňovej trestnej činnosti za 430.000 eur podiel v obchodnej spoločnosti BA Haus. Na účet dostával splátky dlhu tejto spoločnosti, ktorý bol súčasťou kúpnej ceny. Obchod preveruje Generálna prokuratúra.

Podivný biznis ministerky Žitňanskej: Chce naplniť stranícku kasičku?


V pondelok sa v Bratislave a Košiciach uskutočnil v poradí druhý protikorupčný pochod, ktorý zorganizovali študenti. Prišli tisíce ľudí. Organizátori požadovali odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara, odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a vyšetrenie káuz Bašternák a Gorila. Tiež pokračovanie vyšetrovania a súdnych konaní ohľadom Mečiarom amnestovaných skutkov.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie