Zaujať za každú cenu. Kandidátka SaS zahodila všetky zábrany

BRATISLAVA - SaS vie upútať. V roku 2012 sa liberálni poslanci vyzliekli, aby poukázali na poslaneckú imunitu. Mala ísť podobne ako oni "donaha". Kandidátka strany s číslom 22, Janka Cigániková, si zvolila pred 5. marcom tohto roka na plagát červené nohavičky. Čo na jej iniciatívu hovorí Richard Sulík?

Zaujať za každú cenu. Kandidátka SaS zahodila všetky zábrany
Kandidátka SaS Cigániková zaujala. Jej kampaň schválil aj Sulík. Zdroj:FB J. Cigániková

"SaS-ka nie je žiadna maska," nazvala svoj blog 22-ka na kandidátke Sulíkových liberálov Cigániková a pridala svoju fotku s maskou. Pózuje na nej vyzlečená, prsia si zahaľuje len rukou.

Na internete sprevádza jej odkaz viacero obrázkov v podobnom duchu. Na jednom odhaľuje chrbticu, na inom ukazuje fotografie nohy v červených lodičkách, so spustenými nohavičkami na členkoch.

Sulík: Každá pozornosť je dobrá

Text Cigánikovej blogu nemá s nahotou nič spoločné. Ponúka odkazy na volebný program SaS, zhŕňa, čo hovorí Fico - a čo oni.

Zdroj: FB J. Cigániková
Fotografie však podľa jej straníckeho šéfa Sulíka splnili svoj účel a upútali pozornosť. Kandidátka vraj svoj nápad na obnaženú individuálnu kampaň v strane konzultovala a všetko je riadne schválené.

"Každá pozornosť je dobrá pozornosť. Vedel som o tom, fotky sú pekné," reagoval Sulík a potešil sa, že si iniciatívu Cigánikovej všimli aj médiá.

"Podstata veci je taká, že odkazuje na program, ktorý bol vyhodnotený ako najlepší," dodal.

Nahota im nie je cudzia

Na čo presne z programu SaS majú fotografie polonahej ženy odkazovať?

"No, je to také prenesené," vysvetľuje Sulík. "Fotografia s nahým chrbtom hovorí, že neotáčame v základných veciach. Fotka s perami je spojená s odkazom, že my hovoríme pravdu."

Zdroj: sas
"No a nohavičky zasa vypovedajú o tom, že odstránime prekážky v podnikaní," číta Sulík metafory fotografií, ktoré však zasvätených nemusia byť hneď jasné.

Sexizmus nepripúšťa. Naopak, myslí si, že to, ako sa ženy u nás môžu predviesť, je výdobytok spoločnosti.

"Možno si to ani neuvedomujeme, ale je obrovský výdobytok našej západnej civilizácie, že ženy môžu takto prezentovať svoju ženskosť a nič sa im za to nestane," myslí si šéf liberálov.

SaS je podľa posledných prieskumov na hranici piatich percent, potrebných na vstup do parlamentu.

SaS-kári sa vyzliekali aj pred štyrmi rokmi. Chceli upozorniť na príliš silnú poslaneckú imunitu.

vc
 

Diskusia

Najčítanejšie