Kaník to poplietol. Z volieb odstúpil, hlas mu aj tak môžete dať

BRATISLAVA - Hoci oznámil, že odstupuje z volieb, za jeho stranu Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník aj tak budú môcť voliči v sobotu zahlasovať. Ako je to možné? Ľudovít Kaník totiž nedotiahol svoje vylúčenie z volieb do konca.

Kaník to poplietol. Z volieb odstúpil, hlas mu aj tak môžete dať
Stranu Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník z volieb neškrtli Zdroj:SITA/Marko Erd

Ľudovít Kaník pritom začiatkom týždňa vyhlasoval, že z predvolebného boja odstupuje preto, že nechce, aby hlasy jeho strane prepadli. Odvolával sa na nízku voličskú podporu a svojim potenciálnym voličom odkázal, aby volili SaS.

Kaník potvrdil odchod z volebného ringu. Povedal, koho podporí

"Nebudeme tí, ktorí spôsobia prepad hlasov a ohrozia tak výsledok stredopravých strán. Nebudeme tí, ktorí budú naháňať hlasy pre Smer, ktoré môže získať len prepadnutými hlasmi," vyhlasoval Kaník.

Poplietol to?

Jeho strana však nakoniec aj tak zostane na hlasovacích lístkoch, a tak bude možné za ňu hlasovať. Kaník síce oznámil odstúpenie z volieb, štátnej komisii však už nedoručil potrebné dokumenty, aby jeho stranu z hlasovacích lístkov škrtli.

„Pán Kaník nič nedoručil, voliči dostanú vo volebných miestnostiach aj hlasovacie lístky pre stranu pána Kaníka, členovia okrskových komisií aj okresných delegovaní stranou pána Kaníka ostávajú vo funkcii. Na hlasy odovzdané v prospech pána Kaníka sa prihliada,“ povedal predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány.

Komisia tak aj naďalej eviduje 23 zaregistrovaných kandidátok. O miesto poslancov národnej rady sa uchádza 2882 kandidátov. O novom zložení parlamentu môže rozhodnúť bezmála 4,4 milióna voličov.

Filip Domovec

Bývalý zástupca šéfredaktora
 

Diskusia