KOMENTÁR Alojza Hlinu: Pozatvárajte ich spolu s kotlebovcami

KOMENTÁR - Na Slovensku ak ukradneš kukuricu za pár centov, si zlodej. Ak ukradneš milióny, staneš sa ctihodným občanom. Eurofondoví podvodníci sú gauneri, gangstri, zlodeji. Treba to povedať nahlas. Treba ich pozatvárať spolu s kotlebovcami.

Kotleba, LSNS
Marian Kotleba, líder ĽSNS. Archívne foto Zdroj:AP/SITA

Toho vypočítavého právnika z River Parku, ktorý ide robiť „výskum“ stresu štátnych úradníkov za 5 miliónov EUR treba zavrieť spolu s nejakým vymletým holohlavým kotlebovcom. Možno, keď mu vo väzenskej sprche spadne mydlo a kotlebovec tam už bude dosť dlho, konečne pocíti na tele, že kradnúť sa nemá.

O čo je horší Kotleba smejúci sa ako mesiačik na hnoji, držiac poukážku so sumou 1488 pri postihnutom chlapcovi, oproti vysmiatemu eurofondovému podvodníkovi? O nič. Eurofondového podvodníka treba zavrieť, lebo práve on nám bude vyrábať nových a nových kotlebov, kotlebíkov.

KOMENTÁR Alojza Hlinu: Koncert na Téryho chate

Výskum sa robí preto, aby sa posunula civilizácia, aby sa zachraňovali životy. Príživnícka lúza, ktorá parazituje na eurofondoch na Slovensku, rozkradla peniaze na výskum.

Cez víkend som prečítal výbornú knihu, ktorej spoluautorkou je Dr. E. Blackburnová, dostala Nobelovu cenu za objav enzýmu telomerazy. Kniha sa volá Telomery. Autorka spolu s kolegyňou robila výskum, ktorý zachraňuje životy. A napísala aj knihu, ktorá pútavou formou vysvetľuje, o čom ten výskum bol a ako predlžuje a zachraňuje životy ľudí. Toto je výskum. Povedzte to, prosím, tým eurofondovým gaunerom.

Výskum nie je to, že právnik z River Parku bude za 5 miliónov EUR skúmať krízový management štátnych úradníkov.

Vieme robiť výskum na Slovensku? Verím, že áno. Dajme peniaze na skutočný výskum a ak to nevieme minúť celé, tak to vráťme. Vráťme, aby to prišlo ku niekomu, kto svojim výskumom bude zachraňovať životy.

KOMENTÁR Alojza Hlinu: Pán Boh miluje aj skrachovancov

Neviem, ako to celé skončí, ako to celé prepláva. V tejto smutnej nehrdinskej krajine je dosť možné, že sa neudeje nič a za prečistené peniaze, pôvodne určené na výskum, sa budú kupovať vily, jachty a autá. Bulvár nám neskôr prinesie usmiatu tvár eurofondového gaunera s cigarou v ústach a osemnástkou na kolenách. Možno neskôr aj vyjadrenia, že dotyčný rozmýšľa nad vstupom do politiky.

Hanbím sa. Hanbím sa za to, čo sme to za krajinu. Hanbím sa za krajinu, v ktorej peniaze, ktoré by mohli zachraňovať životy, rozkradnú gauneri.

Gauneri prezentujúci sa ako ctihodní občania.

Poďme s tým niečo urobiť.

Alojz Hlina

 

Diskusia

Najčítanejšie