KOMENTÁR Alojza Hlinu: So Smerom nepôjdeme. Som ochotný si to dať vytetovať

KOMENTÁR - Kresťanských demokratov obchádzajú reči, ktoré vznikli z nepochopenia kontextu. Za to, že niekto nechápe kontext, ja nemôžem.

robert fico, snem, smer
Predseda vlády Robert Fico. Archívne foto Zdroj:NMH/Matej Jankovič

Takže ešte raz a pomaly. So Smerom nepôjdeme.

Smer nie je sociálna demokracia, určite nie. Smer vznikol ako projekt. Projekt strany šikovných apáratčikov, novodobých „barokových“ podnikateľov a cynického reklamného mága. S takouto partičkou sa jediná hodnotová strana na Slovensku nebude zahadzovať. Ak na Slovensku vznikne nová strana skutočných sociálnych demokratov a bude nevyhnutné s nimi spolupracovať kvôli porážke extrémizmu a fašizmu, tak o tom by sa možno dalo uvažovať.

Projekt SMER je nereformovateľný. Hotovo. Koniec. Fyzika funguje.

Smer bude už len „umierať“.

KOMENTÁR Alojza Hlinu: Počul som...

Kresťanskí demokrati sa na Slovensku volajú KDH. Je prvou a žiaľ, zdá sa aj jedinou stranou na Slovensku, ktorá vznikla na poctivej emócii, na hodnotách.

Nedávno som sa vrátil z Bardejova. Aj tam mi hovorili, ako v malých dedinkách bardejovského okresu už v roku 1989 zakladali kluby. Tí ľudia to mysleli úprimne, poctivo a stále je ich medzi nami veľa. Nemajú drahé autá, neprivatizovali, na stretnutie prídu autobusom a stále veria tej poctivej, skutočnej emócii, ktorá bola na začiatku. Máme obrovský záväzok voči nim. Voči celej krajine.

KOMENTÁR Alojza Hlinu: Potratová klinika áno, kostol nie

Urobili sme chyby. Spolupráca so Smerom v niektorých samosprávnych krajoch bola obrovská chyba.

Kresťanskí demokrati nepôjdu s projektom Smer. Už mi s tým, prosím dajte pokoj.

Kým budem predsedom kresťanských demokratov, so Smerom kresťanskí demokrati nepôjdu. Stačí to takto?

Neznášam tetovania. Nikdy som žiadne nemal, ale ak nestačí takéto prehlásenie, som ochotný si to dať vytetovať na predlaktie.

Alojz Hlina

 

Najčítanejšie