KOMENTÁR Petra Marčeka: Kollár je bábkou v Lipšicovom špinavom divadle

KOMENTÁR – Nechutné správanie a aktivita pánov Lipšica a spol. ma prinútila vniesť do slovenského politického prostredia trošku viac svetla. Vysvetliť niektoré veci a popísať prepojenia, ktoré by vám azda ani vo sne nenapadli.

kollar marck
Ilustračné foto. Zdroj:AP/TASR

Považujem totiž za potrebné, aby niekto, kto situáciu ohľadne prepojenia ľudí okolo Lipšica a niektorých poslancov strany, ktorú som zakladal a z ktorej ma pre nezlučiteľnosť mojich názorov s pánmi Pčolinským a Krajniakom bol donútený Boris Kollár vyhodiť, upozornil na zopár zaujímavých aspektov.

Mám konkrétne na mysli Lipšicovo súčasné parazitovanie na tragédii mladých dievčat, ktoré spadli do drogovej závislosti a nevedeli sa z nej vymaniť samé, ani s pomocou rodiny či odborníkov.

Richter v kauze Čistý deň súhlasí s Kiskom. Odpovie mu obratom

Celá kauza sa začala plánovať omnoho skôr, ako vôbec vyšli najavo skutočnosti, do ktorých bol podľa mňa Kollár navlečený rovnako, ako do iných vecí, o ktorých nemá ani potuchy a ktoré sa okolo neho dejú. Intrigánska spravodajská hra, ktorú okolo Borisa vykonávajú Lipšic, Pčolinský a Krajniak, dokonale spracovala okolie jeho priateliek, ktoré tak, ako Boris povie, prikyvkávajú hlavami – a s údivom podmieneným ich “gážou za starostlivosť o jeho deti” pozerajú na jeho verejné vystúpenia a tlieskajú každej jednej vete, ktorú vypustí z úst.

Aké sú to ale vety? Koho sú? Čo sa za nimi skrýva a aký majú pôvod? Boris sa dostal do nepríjemnej situácie. Je v područí spomínaných pánov, ktorí mu  v minulosti pomohli zbaviť sa záležitostí, ktoré by mu mohli spôsobovať nepríjemnosti. Zvykne sa to hovoriť aj tak, že ho držia za tú časť jeho tela, ktorá je pre Borisove predstavy o plodnosti najpodstatnejšia. Lipšic, Krajniak a Pčolinský sa neštítia, mimochodom tak, ako sa to neštítili robiť nikdy, zneužívať a zneucťovať ľudí pre dosiahnutie svojich cieľov. Tak to spravili aj s Borisom, ktorý to však doteraz nevidí a žije v predstave svojej odbornej geniality a neomylnosti. Pravda je ale iná. Je len bábkou v ich rukách, maskotom. Dnes sa tomu hovorí, že je lídrom, tvárou, ktorú ukazujú – a ktorá spieva, ako oni hrajú. 

Vedenie Čistého dňa sa bráni: Klientky konajú zmanipulovane a vykonštruovane

Píšem to preto, lebo mi je ľúto najmä tých dievčat a ich rodičov. Uvedomte si len pár vecí. Kto bol priateľom pána Lipšica, ktorý mu zavolal, aby išiel tie dievčatá zastupovať? Ako sa tie dievčatá naňho nakontaktovali? Aká bola jeho zákonná povinnosť, keďže vedel, že je po dievčatách vyhlásené pátranie? Prečo Boris a jeho “v trestnom práve odborne zdatní poslanci”, ktorí pripomienkujú každý pojašený zákon opozície a predkladajú zákony vo veciach práv maloletých a ich rodičov, ho neupozornili, že koná v rozpore s trestným zákonom? Prečo práve pani doktorka, ktorej sa tak veľmi dobre darilo počas vládnutia Lipšica na ministerstve vnútra a rezorte spravodlivosti prevzala zastúpenie pána Kollára? Jej odbornosť tým nijako nespochybňujem, práve naopak. Svoju prácu zvláda dokonale a veľmi dobre vie, prečo je potrebné tejto skupine ľudí pomáhať. Zvláštne je i to, že Lipšic prostredníctvom svojej profesie advokáta udržiava svoj politický status v kauzách, ktoré sú najviac medializované. Prečo to robí? Robia to iní jeho kolegovia? Veď predsa zverejnenie mien, príbehov a osudov jeho klientiek im škodí, ubližuje a neprospieva ani ich psychike, keď ich vlastný advokát rieši intímne veci z ich života pred celým národom, len preto, aby sa sám zviditeľnil a aby , tak ako to robil vlastne po celý život, bol on hlavnou postavou tejto špinavej hry. Z ktorej má navyše vyjsť ako jediný dobrý, čistý a spravodlivý práve on.

Lipšic drží ochrannú ruku nad klientkami Čistého dňa. Podávajú trestné oznámenie

Boris v danej kauze , prihliadajúc na priateľstvo, ktoré k nemu stále prechovávam, z toho vždy vyjde iba ako “truľo”, čo si myslím že v konečnom dôsledku aj priznal, keď povedal, že bol idiot, že si s dievčaťom dopisoval. Je však tak nevedomý a naivný vo svojich predstavách, že si myslí , že to bola náhoda? Nebola. Lipšic sa rozhodol, že Krajniak a Pčolinský pripravia akciu – a on z nej vyjde ako víťaz. Boris zohrá svoju povinnú jazdu a dievčence okolo neho budú čapkať a usmievať sa s vyšpúlenými perami a vybotoxovaným mozgom.

Tragické na celej veci je to, že prieskumy verejnej mienky stále podporujú cez Kollárovu tvár prácu radikálnych goebbelsovských metód Lipšica, Krajniaka a Pčolinského. Šachisti hrajú na veľa krokov dopredu. Dobrí šachisti. Boris hrá na jeden ťah vedome a na dva ťahy, čo mu poradia. Ale táto partia je premyslená na 100 krokov dopredu a len poťahujú figúrkami. Tejto policajnej mafie, ktorá má konšpiračné znalosti a informácie z policajných a prokurátorských radov, sa treba obávať. Vnášať do politiky špinu s cieľom upevniť moc a zneuctiť opozičné rady len kvôli túžbe po moci jedného pána (Lipšica) je hnus. Veď každý súdny človek, ktorý sa pozrie do tvárí týchto ľudí, musí vidieť ich bezcharakternosť, krutosť a nekončiacu túžbu po moci. Tá je zakrytá vysmiatou tvárou Borisa, štramáka a krásavca, škľabiaceho sa na voličov. Určite mi aj Boris aj Lipšic uvedené vety vytknú, ohradia sa, že to nie je pravda a že klamem.  To je ale prirodzené, lebo aj Mečiar vždy, keď ho niekto obvinil z túžby po moci, ho zatlačil do zeme, ako poslednýkrát Bugára v spoločnej diskusii. Hoci Bugár chcel hovoriť pravdu, nestihol. Preto upozorňujem voličov, aby s najväčšou opatrnosťou a bdelosťou sledovali prerod Lipšica na vodcu a prerod Krajniaka a Pčolinského na Goebbelsa a Heydricha.  

Kollár mobilný telefón neodovzdá. Má v ňom celé know-how hnutia Sme rodina

Prajem Borisovi skoré prebratie sa z toho krutého sna, kde seba vidí ako mienkotvorcu. Smerovanie jeho „priateľov” privedie jeho aj spoločnosť v najbližších voľbách do záhuby. Lebo už nebude platiť, že „nie som politik a nejdem do vlády“. Tá veta už bude zabudnutá a naprojektujú mu inú, hroznú budúcnosť. Bude tvárou smrtiacich elementov, ktoré títo páni už dnes chystajú a obávam sa, že ich aj každú chvíľu spustia. Prvým ktorom na testovanie verejnej mienky sú zneužívané deti a percentuálny nárast alebo pokles hlasov tejto, mnou založenej strany. Mimochodom, Boris pri jednom mojom vystúpení v parlamente povedal, že sa ospravedlňuje, že ma do NR SR priniesol. Otázne bude, ako sa budem ospravedlňovať ja, keď nedostane rozum a neprestane poslúchať chorých bláznov. Ale stále je to z mojej strany vnímané ako kroky politického začiatočníka. Možno budeme mať šťastie a poučí sa!

Autor je nezaradeným poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie