Kotlebovci podporia vládny návrh ústavného zákona: Na všetkých musí platiť rovnaký meter

BRATISLAVA - Strana ĽSNS podporí vládny návrh ústavného zákona, ktorého cieľom je vytvoriť legislatívnu pôdu na zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara a milostí Michala Kováča. Strana Mariana Kotlebu to v pondelok uviedla v stanovisku s tým, že jej predstavitelia dospeli k tomuto záveru po dôkladnej právnej analýze.

Kotlebovci v parlamente
Kotlebovci podporia vládny návrh pre zrušenie amnestií, predstavitelia dospeli k tomuto záveru po dôkladnej právnej analýze. archívne foto Zdroj:TASR - Pavel Neubauer

Vládna koalícia Smer-SD, SNS a Most-Híd tak bude mať aj s ĽSNS dostatok hlasov na ústavnú väčšinu aj v prípade, že sa strany SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina nepridajú.

"Taktiež podporíme všetky podobné návrhy, ktoré pomôžu odkryť privatizačných zločincov bez ohľadu na to, ktorá politická strana tieto návrhy predloží," deklaroval podpredseda ĽSNS Milan Uhrík.

Svedok únosu Kováča mladšieho si stojí za svojím: Politická moc zneužívala SIS

Aby nebolo najmenších pochýb, že to so zrušením amnestií a potrestaním zločincov z obdobia privatizácie myslí ĽSNS vážne, tak strana je rovnako odhodlaná podporiť aj opozičný návrh poslanca Jána Budaja (OĽaNO-NOVA), ak splní podmienku, a to je rozšírenie aj o zrušenie Kováčových milostí.

"Pre všetkých rovnaký meter"

"Pánovi poslancovi Budajovi sme túto našu podmienku tlmočili už pri prvom čítaní jeho návrhu zákona. Na všetkých musí platiť rovnaký meter," dodal Uhrík.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie