Ľudia nešetria Bugára. Odkazujú mu: Hanba ti, Judáš, zradca, pokrytec...

BRATISLAVA – Bélu Bugára (Most-Híd) vyšlo plánovanie spojenectva so Smerom draho. Sociálne siete sa hemžia sklamanými voličmi, ktorí sa neboja vyjadriť svoj názor – naplno a bez servítky. Od ľútosti došlo až na vulgarizmy.

Ľudia nešetria Bugára. Odkazujú mu: Hanba ti, Judáš, zradca, pokrytec...
Takéto spojenie vyvolalo búrku na sociálnych sieťach - ilustračné foto Zdroj:SITA

Ľudia sú sklamaní, kričia slová ako hanba, sklamanie, zrada. Bugárovi nadávajú vulgarizmami, prajú mu úraz či dokonca smrť. Pri fotografii strihania viniča jeden z diskutujúcich prial šéfovi Most-Híd, aby si odstrihol prst. Meno Judáš sa opakovalo viac než často. Slováci Bugára na sociálnych sieťach nešetrili.

„Pred Slovenskom stoja dve možnosti - predčasné voľby alebo možnosť vytvorenia ľavopravej vlády. Z historických skúseností je zrejmé, že predčasné voľby nikdy situáciu nevyriešili, ale znamenali posilnenie extrémizmu. Preto je povinnosťou všetkých štandardných strán hľadať riešenie, ktoré prinesie stabilnú vládu schopnú riešiť akútne problémy Slovenska. Naše programové priority pre nás platia naďalej," informoval šéf Most-Híd Bugár na svojej stránke na Facebooku.

Fico a Bugár majú za sebou prvé rande. V rokovaniach o vytvorení vlády chcú pokračovať

Ľudia ho však nešetrili. Či už voliči alebo nevoliči strany Most-Híd, rozohnili sa pod nejedným z vyjadrení strany. Nadávalo sa nielen na Bélu Bugára, svoje si prečítala aj Lucia Žitňanská. Spolupráca so Smerom sa mnohým ľuďom až radikálne nepozdáva.

Pália voličské mosty

„Kiež by sa hlasy dali zobrať späť. Veľký prešľap a o to horšie sklamanie vo vás,“ uviedla na facebookovej stránke Bélu Bugára pravdepodobne jedna z jeho voličiek.

„Bola chyba, že som vás volil... už takú neurobím," bolo ďalšie zo sklamaných vyjadrení voličov.

„Pán Bugár, vážil som si vás, napriek tomu,, že som vás nevolil v žiadnych voľbách. V mojich očiach ste boli zásadový politik. Neviem čo a pre koľko ste sa otočili a zradili zásady, ktoré ste dodržiavali. Je mi to veľmi ľúto, ale zaradili ste a medzi smerákov, ľuptákovcov, slotovcov a paškovcov. Nechápem. Nechápem! Nechápem!ׅ“ povedal ďalší z diskutujúcich.

Aj takto vyzeral jeden z predvolebných bilbordov Most-HídAj takto vyzeral jeden z predvolebných bilbordov Most-Híd Zdroj: Most-Híd / Facebook

Zradu vnímalo čoraz viac komentujúcich.

„Judáš!!! 2 dni stačia, aby sa zruinovali všetky vaše dlhoročne budované zásady. A pritom ste si dobre vedomý faktu, že ľudia vás brali ako jedného z mála zásadových a čestných ľudí v politike. No teraz ste pre nich tá najväčšia špina!!! Prajem vám, nech vás opustia všetci vaši najbližší, všetci tí, ktorí vám veria (verili), nech viete, aké je to byť zradený," dodal ďalší z návštevníkov stránky Bélu Bugára na Facebooku.

Málo nádeje

Takéto kliatby boli však len špičkou ľadovca. Ľudia politika častujú nadávkami, označujú za zradcu či vlastizradcu. Takých, ktorí by sa ho zastali, takmer na Facebooku nevidno.

IVETA RADIČOVÁ: Politici zmenili postoje tak, že už je asi možné všetko

Akurát na Facebooku podpredsedu Zsolta Simona sa našli ľudia, ktorí ešte majú nádej.

„Budúcnosť Slovenska je na Vás. Spolu s mojou rodinou a známymi vás prosíme o neúčasť na koalícii Smer-SNS-Most-Sieť. Svedomie je viac ako peniaze. Dúfam, že ste už na to prišli," píše diskutujúci.

Rozhnevaní aj na Moste

Ani facebooková stránka Most-Híd neušla pranierovaniu. Diskutéri spomínajú aj koniec strany.

„Hanbite sa pán Bugár. Chcete vládnuť za každú cenu aj so Smerom. Bude to ale vaše posledné obdobie. Po ňom už vás nikdy nikto nebude voliť, vy politický dinosaurus," znie jeden z príspevkov.

Podobných by sa našlo viac, ľudia predpovedajú útek voličov k SMK a Smeru či dokonca horšie výsledky v budúcnosti než KDH. Niektorým leží politika poriadne v žalúdku.

Hrnčiar: Budem za to, aby #Sieť išla na rokovanie so Smerom

„Pán Bugár, po dnešku má pohľad na Vás pre mňa priam laxitívny účinok. Vychutnajte si pocity ktoré teraz prežívate, Judáš cítil možno niečo podobné,“ dodal jeden z komentujúcich.

Žitňanská na pranieri

Kandidátka za Most-Híd Lucia Žitňanská na Facebooku ešte 9. marca uviedla: „Na rokovanie s Robertom Ficom o zostavení vlády nepôjdeme a ďalej budeme rokovať o možnostiach a podmienkach vytvorenia stabilnej pravicovej vlády."

Rovnaký názor zastávala ešte 11. marca.

Charakter mal rozhodnúťCharakter mal rozhodnúť Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Naznačovanie spolupráce Most-Híd so Smerom, ako dnes od Igora Matoviča, odmietame. Na našom postoji sa nič nemení, pozvanie Roberta Fica na rokovanie o zostavení vlády sme odmietli a ďalej budeme rokovať o možnostiach a podmienkach vzniku stabilnej pravicovej vlády,“ píše sa na Žitňanskej Facebooku.

Ľudia však aj v tomto prípade využili možnosť vyjadriť sa. Stačí sa pozrieť na niekoľko z komentárov.

„Hanba vám!!! A to som si o vás myslel, že ste jedna z mála slušných ľudí v politike.“

„Pani Žitňanská, dali ste nám všetkým slovo. Ak to slovo nedodržíte, viete aký dopad to bude mať na každého vášho voliča??? Viete, že sklamete každého jedného z nich?“

Fico neúspech odmieta, Sulík si stále verí. Kto je prvkom nestability?

„Ak to urobíte a naozaj pôjdete rokovať so Smerom, veľmi sklamete občanov... od Bugára by to človek aj čakal... od vás však nie... dodržte slová, ktoré ste nám sem už týždeň písali... Nehanbili by ste sa sama pred sebou?“

Diskutujúci hromadne "skandujú" slová ako zradkyňa, no dávajú jej aj horšie mená. Sú sklamaní a podľa svojich vyjadrení sa cítia oklamaní.

Otočil Bugár?

Jeden z bilbordov Most-Híd hovoril o tom, že sa dá vládnuť aj bez Smeru, iný zas o charaktere, ktorý rozhoduje.

Ďalší z predvolebných bilbordovĎalší z predvolebných bilbordov Zdroj: mo

„Preukázali ste ozaj úžasný charakter," reagoval jeden z diskutérov.

Staršiu komunikáciu s Bugárom zverejnil na svojej facebookovej stránke aj Richard Sulík:

„Z NEFORMÁLNEHO ROKOVANIA S BÉLOM BUGÁROM
v utorok 8.3., prítomné ešte Lucia Žitňanská a Jana Kiššová:
Pýtam sa: Béla, je možné, že celé toto je len divadlo a už ste dohodnutí na vláde SMER, SNS, MOST a SIEŤ?
Béla odpovedá: to kde si prišiel na takú hlúposť“

Na kroky lídra Most-Híd reagovali i ďalší politici – napríklad Igor Matovič.

„A je vymaľované. Bugár práve oznámil dokonanie (vopred dohodnutého) podvodu na svojich voličoch. Ide rokovať so Smerom o vytvorení vlády," napísal na svoju stránku včera Matovič.

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie