Maďaričove slová pred voľbami: Kauzy boli, sú a budú

BRATISLAVA - Podľa ministra kultúry Mareka Maďariča (Smer-SD) by mala padnúť hlava ministra školstva Juraja Draxlera (nominant Smer-SD), ak sa prípad sifón neprešetrí, alebo sa zistí, že na cenové aspekty nikto nedohliadal. Uviedol to dnes Maďarič v diskusnej relácii RTVS.

Maďaričove slová pred voľbami: Kauzy boli, sú a budú
ilustračné foto. Zdroj:TASR/Martin Baumann

V prípade preukázania pochybenia navrhuje Maďarič zmenu ministra školstva.

„Ak sa to nevyšetrí a ak sa preukáže, že na to nikto nedohliadal, musí padnúť hlava toho človeka," reagoval Maďarič na kauzy v rezorte školstva – predraženého sifónu a dotácií súkromnej vysokej škole v Sládkovičove. 

Kauzy môžeme podľa Maďariča očakávať aj naďalej, bez ohľadu na nástup vlády po voľbách.

„Kauzy boli, sú a budú," uviedol Maďarič.

Je nám lepšie?

Podľa ministra kultúry sme na tom po štyroch rokoch ekonomicky lepšie vďaka aktivitám vládnej strany. Uviedol pokles nezamestnanosti o 4 percentá, bez ohľadu na to, že zmiešal dva druhy počítania nezamestnanosti dvoch rôznych údajov.

Vláde Smeru Maďarič pripísal aj takmer nulovú infláciu, teda takmer nulový rast cien. To však ovplyvnili najmä nižšie ceny ropy, komodít na trhu a pokles cien energie

Minister spomínal aj nižšie ceny energií, za tie však môžu nižšie ceny na burze, ako už uviedol predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Igor Matovič (OĽaNO) reagoval na Maďaričove zhodnotenie negatívne. Podľa neho 95 percent voličov Smeru má rovnakú úroveň, aj napriek tomu, že v priemere sa žije lepšie.

„Ale pár akcionárov strany Smer si žije ako prasce v žite. Vládna strana ničí životy našich detí," dodal Matovič.

Migranti rezonujú naďalej

Výzvou nadchádzajúcich volieb budú aj migranti. Podľa Matoviča (OĽaNO) sa netreba báť, že by niektorá strana po voľbách otvorila dvere.

„Na Slovensku nie je žiadna parlamentná strana, ktorá by súhlasila s kvótami," uviedol v diskusii Matovič.

Predseda OĽaNO stihol ešte ministra kultúry označiť za ministra propagandy z 30-tych rokov minulého storočia.

rko
 

Diskusia

Budú kauzy aj naďalej?

Najčítanejšie