Poslanec Mazurek sa vysmieval holokaustu. Teraz to popiera

BRATISLAVA - Velebil Adolfa Hitlera a jeho fašizmus, o holokauste zasa povedal, že je to rozprávka. Nebolo to vôbec tak dávno, no dnes si na to novopečený poslanec za ĽSNS Milan Mazurek už nepamätá.

Milan Mazurek
Mazurek v priamom prenose. Zdroj:Reprofoto Youtube

Generálna prokuratúra preverí, či pri jeho vyjadreniach na sociálnej sieti nedošlo eventuálne k naplneniu zákonných znakov trestného činu extrémistického charakteru.

Mazurek v stredu zložil poslanecký sľub. To, že by popieral holokaust odmieta. "Nech preverí čokoľvek, ale ja si nie som vedomý, že by som nejaký holokaust popieral. Je to udalosť, ktorá sa udiala dávno, ja som vtedy nežil, nie som historik Ja som sa o holokauste nevyjadril," vyhlásil Mazurek.

Na facebookovom profile s Mazurekovým menom sa ešte predtým, než sa stal poslancom, okrem iného písalo:

"Neobhajujem žiadny režim, ale o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách z židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá".

Kotlebov nový poslanec ospevoval Hitlera. Posvieti si naňho prokuratúra

Mazurek sa tiež neslávne preslávil tým, že na vlaňajšom proteste proti islamizácii vulgárne nadával a vykrikoval na arabskú rodinu s malými deťmi.

Paradoxom je, že by sa mal stať členom parlamentného výboru pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien. Navrhla ho tam jeho strana a ako prvá na to na Facebooku upozornila poslankyňa za SaS Natália Blahová.

Napriek kritike je však pravda, že Kotlebova strana má na zastúpenie v tomto výbore nárok. Svojho člena tam má totiž každý poslanecký klub. Preto tam aj chýba zástupca #Siete, keďže táto strana nemá dosť poslancov, aby vytvorila klub.

Bývalo to tak aj v minulosti a v rokoch 2006 - 2010 v spomenutom výbore dokonca sedeli Vladimír Mečiar a Ján Slota, čo vtedy tiež mnohí kritizovali ako výsmech.

Ako však teraz upozornili niektorí poslanci, ĽS Naše Slovensko mohlo do výboru aspoň navrhnúť niekoho iného - menej spornú osobu, ktorá sa nezviditeľnila spochybňovaním holokaustu, ani nevykrikovala po islamskej rodine.

Zdroj: Facebook
Mazurek do poslaneckej lavice zasadol namiesto Andreja Medveckého, ktorý je obžalovaný z výtržníctva a ublíženia na zdraví, lebo spolu s bratom zbili muža z Dominikánskej republiky.

Aktuálne.sk

Martin Erdöfy

 

Diskusia

Najčítanejšie