Rodiaca sa vláda je podľa Matoviča dohodnutý podvod. Vidí len jediné riešenie

BRATISLAVA - Stali sme sa súčasťou podvodu, ktorý na vlastných voličoch spáchali Béla Bugár a Radoslav Procházka. V pondelok to povedal predseda hnutia Obyčajní ľudia-NOVA Igor Matovič, ktorý vyzval na predčasné parlamentné voľby.

Rodiaca sa vláda je podľa Matoviča dohodnutý podvod. Vidí len jediné riešenie
Matovič vyhlásil, že vznik vlády Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete bol dohodnutý už v nedeľu tesne po voľbách. Zdroj:TASR - Lukáš Grinaj

"Veríme, že pri takom podvode, aký páchajú, sa v prípade nových volieb pravicoví voliči prerozdelia medzi nás a SaS. Ak by boli v týchto mesiacoch, sme schopní získať väčšinu," vyhlásil Matovič na tlačovke v parlamente.

Novozvolených poslancov #Siete a Mosta-Híd vyzval, aby nasledovali príklad svojich troch kolegov a  či aj naďalej zostanú poslancami svojich strán. Straníckych miest sa vzdali Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková a Simona Petrík zo #Siete. Matovič ponúka prípadným odídencom miesto vo svojom poslaneckom klube.

Beblavý, Macháčková a Petrík zradu neodpustia: Sieti dali jasný signál

Matovič vyhlásil, že vznik vlády Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete bol dohodnutý už v nedeľu tesne po voľbách a lídri týchto strán potom hrali pred verejnosťou divadlo. Tento postup považuje za vopred zosnovaný podvod.

 "Už minulý týždeň v utorok som dostal informáciu z prostredia Andreja Danka, že budú hrať ústretových a naklonených k vytvoreniu pravicovej vlády s tým, že Andrej Danko príde na sneme s dôvodom, prečo nevstúpi do pravicovej vlády a Sieť a Most sa obetujú," povedal Matovič.

Daniel Lipšic nazýva vznikajúci kabinet vládou oligarchov.

TASR , Aktuálne.sk , SITA
 

Diskusia

Najčítanejšie