Prieskum: Smer stráca. V parlamente aj Sulíkova SaS a Berényiho SMK

BRATISLAVA - V prípade, že by sa parlamentné voľby konali na začiatku februára, zvíťazil by Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu Európskeho analytického centra. Na konci roku 2015 centrum nameralo vládnucej strane ešte 38-percentnú podporu, v januárovom prieskume 36,3 percenta a teraz, mesiac pred voľbami, už len zisk 33,3 percenta hlasov. Žiadna z konkurenčných politických strán a hnutí takýto výrazný pokles sympatií u voličov nezaznamenala.

Prieskum: Smer stráca. V parlamente aj Sulíkova SaS a Berényiho SMK
Do parlamentu by postúpilo osem strán. Ilustračné foto Zdroj:SITA/Ján Slovák

Na druhom mieste by sa umiestnila strana #Sieť so ziskom 14,4 percenta hlasov. Nasledujú Most-Híd (8,7 percenta), KDH (7,8 percenta), SNS (7,6 percenta), OĽaNO-NOVA (5,5 percenta) a SaS (5,4 percenta). Do parlamentu by sa dostala aj SMK so ziskom 5,1 percenta hlasov.

Sulík prekvapuje. Prezradil, koho si vie predstaviť ako premiéra

Naopak pred bránami parlamentu by ostali strany SKOK! (3 percentá), Kotleba - ĽS Naše Slovensko (2,1 percenta), Sme rodina - Boris Kollár (2,1 percenta), SDKÚ-DS (1,4 percenta) a Strana TIP (1,4 percenta). Inú politickú stranu by podporilo 2,2 percenta opýtaných.

Prieskum Európskeho analytického centra vyprevadil OĽaNO-NOVA z parlamentu

Voliť by podľa prieskumu nešlo 18,8 percenta respondentov a 21,1 percenta nevedelo uviesť, koho by podporili.

Prieskum centrum robilo v dňoch 4. až 8. februára na vzorke 1050 respondentov. Tí odpovedali na otázku: "Predstavte si, že parlamentné voľby by sa konali už tento víkend. Ktorej politickej strane by ste odovzdali svoj hlas?“ Prieskum zisťoval spontánne reakcie respondentov, neboli im ponúknuté žiadne možnosti odpovedí.

 

SITA , Aktuálne.sk
 

Diskusia