Revolučný Kiska: Takúto tlačovku si ešte nevymyslel žiadny slovenský politik

BRATISLAVA - Ak niekdajšieho ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu preslávila tlačovka v kravíne, na ktorej búchal päsťou do stola, zdá sa, že súčasný prezident Andrej Kiska na to ide z úplne inej strany. Ohlásil totiž prvú virtuálnu tlačovú besedu. Realizovať ju bude prostredníctvom Facebooku.

Revolučný Kiska: Takúto tlačovku si ešte nevymyslel žiadny slovenský politik
Kiska je nadšencom nových technológií. Dokázal to aj svetovej výstave EXPO Miláno, odkiaľ pochádza fotografia. Najnovšie zorganizuje tlačovku cez Facebook. Zdroj:TASR/Michal Svítok

Prezident Andrej Kiska kráča s dobou. Ako prvý slovenský štátnik ohlásil tlačovku cez svoj Facebook. Pozvaní tentoraz nebudú novinári, ale široká verejnosť. Pre ľudí, ktorí budú mať záujem položiť mu otázku, si prezident v utorok od 14:00 vyhradil hodinu svojho času.

Kiska chce týmto spôsobom, štyri dni pred voľbami, ľuďom vysvetliť a poradiť, prečo majú ísť cez víkend voliť.

Kiska si bol zalyžovať s poľským prezidentom. Chcú stavať tunel do Zakopaného

„Pravidelne sa stretávam s občanmi, do prezidentskej kancelárie mi chodia mesačne stovky listov, odpovedám na množstvo otázok médií. V tomto čase mi však ľudia opakovane kladú jednu otázku: prečo by som mal ísť voliť? Zajtra sa pokúsim prostredníctvom Facebooku, počas živého vysielania, odpovedať nielen na túto, ale aj mnohé iné otázky," povedal prezident Andrej Kiska.

Prezident ďalej vysvetlil, že v čase, keď ešte nebol v politike, si sám želal položiť otázku ministrovi, premiérovi alebo prezidentovi.

„Dnes som na druhej strane a dostávam stovky listov mesačne, počas výjazdov po Slovensku odpovedám na množstvo otázok. Nie je v mojich silách stretnúť sa s každým," dodal Kiska.

Filip Domovec

Bývalý zástupca šéfredaktora
 

Diskusia

Najčítanejšie