VIEME PRVÍ: Toto sú nominanti SNS na ministerské kreslá

BRATISLAVA - Posledné otázniky v nomináciách Slovenskej národnej strany na posty ministrov sú odhalené. Na rezort školstva ponúknu národniari Petra Plavčana, ktorý na ministerstve školstva pracuje ako vysokopostavený úradník. Rezort pôdohospodárstva obsadí generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Matečná.

VIEME PRVÍ: Toto sú nominanti SNS na ministerské kreslá
Zdroj:SITA/Marko Erd

Hoci predseda SNS Andrej Danko informoval, že v hre je stále viacero kandidátov, Aktuálne.sk sa podarilo zistiť, ktoré mená strana navrhne na posty ministrov.

Rezort pôdohospodárstva po Ľubomírovi Jahnátkovi má prevziať doterajšia generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Matečná. Jej meno sa pritom skloňovalo pri sporných prevodoch pozemkov na Slovenskom pozemkovom fonde, ktoré preveruje aj generálna prokuratúra.

Gabriela Matečná bude nominantkou SNS na post ministerky pôdohospodárstvaGabriela Matečná bude nominantkou SNS na post ministerky pôdohospodárstva Zdroj: TASR

Danko ako predseda parlamentu: Poslancov chce vyučovať správanie

Kreslo šéfa ministra školstva obsadí Peter Plavčan, ktorý v rezorte školstva pracuje pod Jurajom Draxlerom ako generálny riaditeľ Sekcie vysokých škôl, vedy a výskumu. Aj Plavčan sa v minulosti neslávne preslávil. Počas svojho pôsobenia v rade v Študentskom pôžičkovom fonde získal na odmenách vyše 38-tisíc eur. A to aj napriek tomu, že išlo o čestnú, neplatenú funkciu. Odmeny napokon Plavčan vrátil, ale na ministerstve ostal pracovať, akoby sa nič nestalo.

Na kreslo šéfa rezortu školstva SNS ponúkne Petra Plavčana.Na kreslo šéfa rezortu školstva SNS ponúkne Petra Plavčana. Zdroj: TASR

Novým ministrom obrany má byť generálporučík Peter Gajdoš. Jeho meno SNS už potvrdila skôr.

Radovan Kopečný

 

Diskusia

Najčítanejšie