Petrák vyjadril obavy: Máme problémových učiteľov, ktorí podnecujú extrémizmus

BRATISLAVA - Na slovenských školách pôsobí 10 až 12 percent problémových učiteľov, ktorí sa správajú k žiakom tak, ako by sa nemali a dokonca podnecujú extrémizmus. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to povedal poslanec Národnej rady SR a predseda školského parlamentného výboru Ľubomír Petrák (Smer-SD). Vo svojich tvrdeniach vychádzal zo zistení Štátnej školskej inšpekcie.

Lubomir Petrak
Petrák vyjadril obavy, máme problémových učiteľov, ktorí podnecujú extrémizmus. archívne foto Zdroj:TASR

Poslankyňa parlamentu Eva Smolíková (SNS) tvrdí, že je dôležité kto na školách učí a aký je tu kolektív. "Základné morálne, etické či Božie zákony by mali platiť všade a hlavne pri práci s malými deťmi, aby neprišlo k tomu, že nejaký žiak povie, že ho niekto znevažuje," povedala.

OĽANO-NOVA vyzýva ministra Plavčana: Je potrebné znížiť byrokraciu v školstve

V centre záujmu celej reformy školstva musí byť podľa poslankyne Národnej rady SR Veroniky Remišovej (OĽaNO-NOVA) dieťa. Ako tvrdí, je dôležité, aby sa deti v škole cítili dobre, veľa sa tam naučili a vyrástli z nich morálni, dobrí a vzdelaní občania.

Právna zodpovednosť učiteľov

"Základným predpokladom je, aby sa k tomu dieťaťu tak správal aj učiteľ," podotkla. Poslanec parlamentu Branislav Gröhling (SaS) odporúča zrozumiteľne upraviť právnu zodpovednosť učiteľa a znížiť bosing i mobing na školách. "Prístup zo strany učiteľov bude potom úplne iný," podotkol.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie