VIDEO: Posledné slová Antona Srholca. Aj v bolesti myslel len na druhých

BRATISLAVA - Zbožňovaný kňaz Anton Srholec zasiahol životy všetkých ľudí, ktorí sa s ním stretli, či o ňom počuli. Je úplne jedno, či boli veriaci alebo nie. Človek, ako on, ktorý myslí predovšetkým na druhých, a to aj napriek nepredstaviteľnej bolesti, sa totiž nenájde ľahko.

VIDEO: Posledné slová Antona Srholca. Aj v bolesti myslel len na druhých
Obľúbený kňaz Anton Srholec zomrel vo veku 86 rokov. Ilustračné foto Zdroj:Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Prežil krutosť v pracovnom tábore, socialistický režim mu bránil nasledovať svoju vieru a zavrel ho do väzenia. Napriek tvrdým ranám osudu sa nikdy neobrátil svojim ovečkám chrbtom. Aj v poslednom videu, ktoré redakcii Aktuálne.sk poslal čitateľ, to potvrdil.

Srholec sa poďakoval

Hoci na ňom pôsobí Srholec unavene, na jeho tvári nechýba úsmev a jeho slovám hrejivosť a láska. Video zrejme pochádza z bytu, kde trávil posledné mesiace svojho života.

Slovensko smúti. Obľúbený kňaz Anton Srholec prehral boj s ťažkou chorobou

"Ako vás mám rád... Vďaka slobode, ktorú máme, môžete si robiť spoločenstvo a tešiť sa z toho, čo sme tak v tých ťažkých komunistických dobách prebojovali, tešiť sa z toho, o čom sme snívali, že budeme slobodní," prihovára sa svojím ovečkám otec António.

"Ďakujem Pánu Bohu, že zo slobody ste si neurobili len možnosť zbohatnúť, ale nesiete tú vieru, ktorú sme manifestovali a presadzovali," pokračujú jeho slová.

Prehral boj s rakovinou

Anton Srholec nás nečakane opustil vo štvrtok 7. januára 2016. Po dlhých mesiacoch prehral náročný boj s rakovinou. Napriek tomu bude žiť v srdciach tých, ktorí ho milovali, obdivovali a rešpektovali navždy.

OBRAZOM: Na Pohode, proti komunistom či za Bezáka. Aj taký bol Anton Srholec

VIDEO: Vypočujte si celý odkaz Antona Srholca

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie