• 12. február 2016, 12:00

Lintnera zabávajú útoky dua Turan - Vrábel: Z komédie sa stala tragikomédia

BRATISLAVA - Zdá sa, že v slovenskom hokeji tak skoro pokoj zbraniam nenastane. V posledných dňoch sa objavili v médiách správy o útokoch bývalého šéfa Popradu Tibora Turana a šéfa zväzovej disciplinárky Jozefa Vrábela na šéfa Pro-Hokeja Richarda Lintnera. Ten sa na situácii dobre pobavil.

Lintnera zabávajú útoky dua Turan - Vrábel: Z komédie sa stala tragikomédia
Richard Lintner. Zdroj:Plus JEDEN DEŇ / Július Dubravay

Na zasadnutí disciplinárnej komisie SZĽH si vtedy ešte šéf disciplinárky Vrábel zavolal "na koberček" hokejistov Popradu Bartečka, Suchého a Halaja a dokonca aj šéfa Pro-Hokeja Lintnera. Vrábel chcel totiž zastaviť Bartečkovi, ako aj trénerovi Popradu Paukovčekovi zastaviť činnosť za neoprávnený štart v Tipsport lige zo zápasu, ktorý as uskutočnil 10. januára proti Trenčínu.

Už dva dni po tomto zasadnutí sa situácia zmenila o 180 stupňov, Výkonný výbor SZĽH tresty zrušil a dokonca odvolal aj Vrábela. Ten chcel Lintnerovi v správe, ktorú mu ešte vo funkcii poslal, zastaviť činnosť na štyri mesiace a udeliť pokutu 1600 eur.

Vojna medzi Lintnerom a zväzom pokračuje. Šéf Pro-Hokeja má na krku trest

"Čože mi to chcel pán Vrábel pozastaviť? To je zábavné. Akú činnosť? Veď ja sa nechystám nastúpiť v žiadnom extraligovom zápase ani ho koučovať najbližšie štyri mesiace. Chcel stopnúť moje kompetencie zo športovo-technickej stránky, ktoré zabezpečujú chod ligy a čo najefektívnejšie obchodovanie s marketingovými právami? Odvolal som sa a je veľký predpoklad, že zväz by mal aj tieto Vrábelove absurdity zrušiť," reaguje Lintner pre Plus JEDEN DEŇ.

Následne k tomu pridal aj reakciu na útoky bývalého šéfa popradského hokeja Tibora Turana, ktorý obvinil Lintnera z toho, že si neoprávnene necháva vyplácať prostriedky z pokladnice Pro-Hokeja aj že ním prezentovaný nárast televíznej sledovanosti a počtu divákov na štadiónoch či úspech iných marketingových aktivít nezodpovedajú realite.

Z Tipsport ligy bude NHL. Lintner sľubuje strhujúce novinky

"Už dlhšie ma zabáva duo Turan - Vrábel svojimi nezmyslami a z komédie sa stáva tragikomédia," tvrdí Lintner. Rúškom tajomstva zostáva zahalené, akým spôsobom bol schválený Vrábel do funkcie šéfa disciplinárky, keďže v nej vydržal len pol roka.

Odvolaný Vrábel kedysi nazval Lintnera hlupákom. "Na Lintnerovi mi neprekáža nič, len nerešpektuje predpisy a poriadky SZĽH a s Kovalom (šéf predstavenstva Pro-hokeja - pozn. red.) si robia predpisy na svoj obraz. Disciplinárna komisia nie som len ja, ale aj ďalší traja členovia - Ďurišinová, Kučera a Štamberský. Nerozhodoval som teda sám."

Aktuálne.sk , po
 

Diskusia