Podvodníci s hokejkami. Hráči dali 20 vlastných gólov v jedinom zápase

MOSKVA/BRATISLAVA – Za iných okolností by bol ruský hráč Oleg Pivovarov hrdinom. V zápase strelil 11 gólov. Problém je, že do vlastnej bránky – aby ovplyvnil výsledok.

Bandyhokej
V zápase bandyhokeja v ruskej lige padlo 20 vlastných gólov. Ilustračné foto. Zdroj:Wikipedia

Na zvláštny zápas upozornil nemecký portál Spiegel Online. Pivovarov navyše nebol jediný, kto podvádzal. Aby zvrátili výsledok, deväť „vlastencov“ si nadelili aj jeho súperi. Aj keď také správanie rozhorčilo divákov a ruský športový svet, zdá sa, že sa zaobíde bez trestu.

Išlo o zápas v tzv. bandyhokeji, čo je šport, ktorý sa hrá podobne ako zimný hokej na ľade, no mužstvá sú väčšie a namiesto puku používajú loptičku. Rozšírený je najmä v škandinávskych krajinách a v Rusku. Proti sebe v ňom stáli ligové tímy z Archangeľska a Irkutska.

VIDEO: Najväčší babráci na trávniku: To, čo predviedli, futbalový svet nevidel!

To, ako zmanipulovali zápas, čelí teraz ostrej kritike. Jedny športové noviny to dokonca zhodnotili ako „samovraždu ruského bandyhokeja“ a žiadali doživotný zákaz hrania pre všetkých zúčastnených.

Výhodnejšie umiestnenie

Cieľom podvádzania bolo podľa ruských médií výhodnejšie umiestnenie v tabuľke. Každý tím chcel prehrať, aby si vo finálovom kole zabezpečil ľahšieho súpera. Nejde pritom o prvý škandál, ku ktorému v tomto športe v Rusku došlo.

Aké bude mať následky, nie je zatiaľ jasné. Športový zväz však prisľúbil, že situáciu bude riešiť – zrejme úpravou pravidiel.

Galéria 8 fotografií

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie