VIDEO: Vonnová do Jasnej nepríde! Čo na to riaditeľka pretekov?

JASNÁ - Americkú lyžiarku Lindsey Vonnovú na svahu v Jasnej neuvidíme. Zranenie kolena, ktoré utrpela minulý víkend na pretekoch v Andorre, znamená pre ňu koniec sezóny.

VIDEO: Vonnová do Jasnej nepríde! Čo na to riaditeľka pretekov?
Lyndey Vonnová po páde v Andorre. Zdroj:SITA/AP

Lindsey Vonnová prostredníctvom facebooku oznámila, že vzhľadom na zranenie, ktoré utrpela, končí aktuálnu sezónu Svetového pohára.

Organizátori SP v Jasnej drú do noci: Nezaskočí nás ani sneh zo Sahary

"Dnes som urobila ťažké rozhodnutie ukončiť moju sezónu a účinkovanie v Svetovom pohári, vzhľadom na zranenie zo soboty. Keďže momentálne vediem klasifikáciu, je to jedno z mojich najťažších rozhodnutí v kariére," uviedla na facebooku Vonnová.

V pretekoch v Andorre v rámci Super G spadla a poranila si ľavé koleno. Zo svahu ju museli transportovať "kanadskými saňami" na nemocničné vyšetrenie. Röntgenové vyšetrenia odhalili vlásočnicovú zlomeninu. Na druhý deň dokonca nastúpila na preteky.

"V pondelok som sa podrobila v Barcelone prezícnym vyšetreniam magnetickou rezonanciou a CT. Ukázalo sa, že nešlo iba o vlásočnicovú zlomeninu, ale v skutočnosti o tri. A nejde ani o vlásočnicu, ale poranenia sú také vážne, ktoré mi nedovolia ďalej bezpečne pretekať.  Ďalšie poškodenia by mohli vyústiť do vážneho chirurgického zákroku, ktorý by mohol ohroziť moju lyžiarsku kariéru v budúcnosti. Vzhľadom na MS v St. Moritzi budúci a ZOH v Kórejskej republike o rok nato, nemôžem podstúpiť takéto riziko," dôvodila Vonnová na facebooku.

Vonnová utrpela vlásočnicovú zlomeninu

"Tak som sa rozhodla ukončiť sezónu. Som veľmi hrdá na to, čo sa mi podarilo dosisahnuť tento rončík: 9 víťazstiev v Svetovom pohári, pokorenie rekordu v počte víťazstiev v zjazde, pódiový rekord v Super G, najviac víťazstiev v disciplíne SP (20)," pokračovala fenomenálna lyžiarka.

Podakovala sa za podporu fanúšikov. "Hoci som presvedčená, že som sa rozhodla správne, rozhodnutie mi to neuľahčilo. Veľa šťastia súťažiacim vo Svetovom pohári. Vidíme sa budúci rok."

Hoci líderku priebežného poradia Svetového pohára v Jasnej neuvidíme, organizátori nesmútia. "Taký je šport. Mňa to mrzí skôr kvôli nej, že sa zranila. My ideme ďalej, Shiffrinová, Veronika a Peťa sú dostatočne silné mená na to, aby sme boli hrdí, že ich tu máme," povedala pre Aktuálne.sk riaditeľka pretekov Jana Palovičová.

We have a visitor in the Barcelona paddock! Hello @lindseyvonn ! pic.twitter.com/Y8XCJEBTIr

Aktuálne.sk , geli , lh
 

Diskusia

Najčítanejšie