• 26. február 2016, 11:00

Nemecký tenista to už nevydržal: Kvôli tomuto hráči manipulujú zápasy!

BRATISLAVA - Nemecký tenista Gero Kretschmer to už nevydržal a v otvorenej spovedi na svojom facebookovom profile ostro skritizoval vedenie ATP. Informácie, ktoré zverejnil sú skutočne zarážajúce.

Nemecký tenista to už nevydržal: Kvôli tomuto hráči manipulujú zápasy!
Zdroj:SITA/AP

Namiesto peňazí lízanka

Kretschmer sa v posledných sezónach špecializuje na štvorhru. S krajanom Alexandrom Satschkom sú stabilnými členmi elitnej svetovej stovky. Vlani Quite svoj prvý a zatiaľ aj posledný titul z hlavného okruhu, už viac ako dva roky však čakajú na nevyplatenú odmenu z challengerového turnaja v brazílskom Sao Paule.

"Sú to teda už dva roky a my sme stále nedostali zaplatenú odmenu vo výške 7600 dolárov. ATP neustále tvrdí, že kontaktuje bývalého riaditeľa podujatia, aby získala prostriedky na vyplatenie odmeny. Je to, ako keby si z nás robili srandu. Realita je iná. Dva roky sa nič nedeje. Dostali sme akurát každý kompenzáciu 1000 dolárov. Je to ako dať dieťaťu lízanku, aby bolo ticho,“ posťažoval sa Kretschner.

Iba povinnosti a žiadne práva?

Rodák z Kolína tiež upozorbnil na fakt, že že tenisti tzv. prvej kategórie platia organizácii ATP 1250 dolárov ročne, hráči z druhej kategórie 300 dolárov. „Je to veľa peňazí, ak zvážite, že na  okruhu je okolo 20 tisíc hráčov. Nehovoriac o tom, že ATP zarobí ročne milióny dolárov. Prečo tie prostriedky nepoužijú na riešenie takýchto problémov?" pýta sa Kretschmer.

"Samozrejme, hráči sa môžu obrátiť na súd. Ale z dôvodu veľkých súdnych poplatkov a neistého výsledku to málokedy dotiahnu do konca," píše ďalej frustrovaný deblista. "ATP by mala chrániť práva tenistov. Požaduje od nás vzorné správanie, platíme pokuty za všetko možné. Niektoré pravidlá sú skutočne smiešne a nižšie postavení hráči na to doplácajú viac, nehovoriac o deblistoch."

Nebuďte prekvapení!

Kretchner si myslí, že ATP by k veci pristupovala inak, ak by išlo o najväčšie hviezdy. "Určite by to nenechali tak. Báli by sa totiž, že stratia svoju tvár. Voči hráčom z druhého sledu si to ale dovolia."

Povesť bieleho športu kazia aj množiace sa prípady manipulovania zápasov. "Zraniteľnejší" sú práve tenisti druhého sledu, ktorých zárobky sú podstatne nižšie ako prémie hráčov na hlavnom okruhu. Podľa Kretchnera sa niet čomu čudovať, že hráči podľahnú pokušeniu, keď nedostanú vyplatené ani to, čo si svojimi výkomni na dvorci zaslúžili.

"Milá ATP, prepáč, ale ešte si prekvapená z gamblingu? Netvárte sa prekvapene!!! Ak sa hráči musia báť o svoje peniaze, je potrebné zvýšiť odmeny, ale najmä dať im istotu, že dostanú to, čo si zarobili. Niečo mi navráva, že sa to bude opakovať. Je smutné sledovať, že ATP neurobí nič, keď nedostanem svoje peniaze. Kam sa to môj šport dostal?“ zakončil svoju spoveď 30-ročný Nemec.
 

Aktuálne.sk , geli
 

Diskusia

Najčítanejšie