Teplý týždeň bez happy endu. Víkend prinesie dážď

Bratislava - Potom, čo sa ľudia cez víkend rozbehli do lesov vyzbierať všetky snežienky, prichádza tá menej obľúbená časť týždňa.

Zbieranie posl...

Zdroj: SITA

Bratislava - Potom, čo sa ľudia cez víkend rozbehli do lesov vyzbierať všetky snežienky, prichádza tá menej obľúbená časť týždňa.

Zbieranie poslov jari tak v najbližších dňoch nahradí zbieranie pracovných zásluh či pochvalných slov od šéfov. Pri jarných teplotách však snáď aj to pôjde ľahšie. Vykukujúce slniečko predsa len vykúzli úsmev aj na tvárach na vysokých poschodiach riadenia.

V utorok však slnečných lúčov bude pomenej, keďže bude polooblačno až oblačno a na rozjarenú pôdu pokropí aj slabý dážď. Vietor južných smerov však opäť dofúka priaznivé teploty od 11 do 16 stupňov Celzia.

Streda už bude bez zrážok, ale z oblačnosti príliš neubudne. Rumburak tak opäť oblohu začaruje skôr do sivastých odtieňov, keďže bude polooblačno, časom až oblačno.

Napriek tomu však pokojne môžete pokračovať v odbúravaní nielen prebytočných kilogramov, ale aj zvrškov. Teploty cez deň sa totiž vyštverajú na 12 až 17 stupňov Celzia.

Zdroj: TASR

Na rozdiel od predchádzajúcich dní sa vo štvrtok na západe zdvihne vetrisko, ktorý v nárazoch sfúkne aj 55 kilometrov za hodinu. A hoci denná teplota dosiahne 13 až 18 stupňov Celzia, nejednému človeku sa zacnie po dňoch, keď si dámy nemuseli držať svoje sukienky a starší páni svoje zle nalepené tupé.

Už v piatok však bude všetko po starom. Vietor bude opäť už len figliarskym vetríkom a denné teploty 14 až 19 dajú zabudnúť na veterný štvrtok. Teplým dotykom by malo potešiť aj slniečko, ktoré bude pomrkávať z polojasnej, časom však až oblačnej oblohy.

Víkendových výletníkov však zrejme nepoteší správa, že s príchodom víkendu sa Slovensko ocitne pod vládou zákona schválnosti.

V sobotu sa totiž nielen ochladí, ale začne aj poriadne pršať. Denné teploty sa tak učupia medzi 8 až 13 stupňami Celzia a zo zatiahnutej oblohy sa od západu spustí na mnohých miestach intenzívny prísun dažďových kvapiek. A to nielen vo forme prehánok, ale aj s možnosťou búrky.

V nedeľu to síce už tak divoké nebude, ale od jarnej selanky to bude stále vzdialené. Hromy-blesky síce vystriedajú nielen nad Tatrami miestami prehánky a premenlivá oblačnosť, ale denné teploty 9 až 14 stupňov zaostanú za očakávaniami.

 

Diskusia

Najčítanejšie