Na diaľnici D2 havarovala cisterna. Muž zomrel, hasiči odstraňujú naftu

BRATISLAVA - Piatková nehoda nákladného auta, ktoré prevážalo naftu na diaľničnom privádzači v smere od Kútov na diaľnicu D2, si vyžiadala život. Informoval o tom Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

kamion, nehoda, dialnica
Piatková nehoda nákladného auta, ktoré prevážalo naftu na diaľničnom privádzači v smere od Kútov na diaľnicu D2, si vyžiadala život. Zdroj:Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Na mieste zasahoval aj vrtuľník. Po príchode na miesto záchranári vykonávali resuscitáciu. Lekár záchrannej zdravotnej služby následne konštatoval úmrtie u muža, ktorý utrpel poranenie nezlučiteľné so životom.

Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave potvrdila, že krátko po 7:00 bola ohlásená dopravná nehoda kamióna na diaľnici D2. "V čase príchodu hasičov na miesto udalosti sa kamión nachádzal mimo vozovky. V dôsledku dopravnej nehody došlo k usmrteniu jednej osoby. Osobu hasiči vyslobodili z vozidla hydraulickým vyslobodzovacím  zariadením," uviedla.

Stále viac. V prvom polroku sa v Európe predalo 8,2 milióna áut

Zároveň dodala, že z havarovaného vozidla uniká nafta nezisteného množstva. "Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Kútov a Trnavy s dvoma kusmi hasičskej techniky," uzavrela. Polícia informovala, že uvedený úsek je pre vodičov neprejazdný.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie