Kucherenko slovenskej spravodlivosti neunikne. V Rakúsku rozhodli o jeho vydaní

VIEDEŇ - Podnikateľ Sergej Kucherenko skončil za mrežami v Rakúsku. Stalo sa tak vlani v polovici decembra. Krajský súd vo Viedni v stredu rozhodol o tom, že bude vydaný na Slovensko. Do troch dní však môže podať sťažnosť. Ak tak neurobí, do desiatich dní ho vydajú a prevezú.

Kucherenko slovenskej spravodlivosti neunikne. V Rakúsku rozhodli o jeho vydaní
Súd rozhodol, že Kucherenka vydajú na Slovensko. Zdroj:archív S.K.

Podnikateľa Sergeja Kucherenka zadržali v stredu 16. decembra 2015 vo Viedni v jeho byte v mestskej časti Leopoldstadt. Skrýval sa v sprchovom kúte. Stať sa tak malo na základe vydaného európskeho zatykača. 

Zatykač vydal Špecializovaný trestný súd dva týždne predtým. Dôvodom bolo obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Krajský súd vo Viedni v stredu rozhodoval, či je vydanie Kucherenka na Slovensko prípustné.

Na Slovensku sa mu vyhrážajú

Kucherenka predviedli z väznice v putách. Na verejnom zasadnutí sa bránil. Nechcel, aby ho súd vydal na trestné stíhanie na Slovensko. Vyhlásil, že v Rakúsku sa neskrýval a bol tu prihlásený. „Moje obvinenie je vykonštruované a uplatené,“ povedal.

EXKLUZÍVNE: Podnikateľ milujúci luxus skončil v cele. Zatkli ho vo Viedni

Na Slovensku sa mu vraj vyhrážajú, hrozby však bližšie nešpecifikoval. Sudca uviedol, že on neskúma obvinenie, ktoré sa proti nemu na Slovensku vedie, ale zaoberá sa tým, či sú splnené podmienky na jeho vydanie. Podotkol, že svoju nevinu môže preukázať na Slovensku.

Sergej Kucherenko na súde.Sergej Kucherenko na súde. Zdroj: Matej Jankovič/Plus JEDEN DEŇ

Škoda za osem miliónov

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii ešte pred štyrmi rokmi Kucherenka obvinil z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Škodu za takmer osem miliónov eur mal v ešte v roku 2010 podľa vtedajších vyjadrení polície spôsobiť firme, ktorej šéfoval.

Podnikateľa preslávila jeho manželka, modelka Silvia s neprehliadnuteľnými perami, ktorá je milovníčkou plastických operácií.

Kucherenko podľa výpisu z obchodného registra figuruje v dvoch spoločnostiach. Jedna z nich je v konkurze. O finančných problémoch a ťažkostiach v jeho podnikaní začali médiá informovať už pred takmer štyrmi rokmi.

Júlia Mikolášiková

 

Diskusia

Najčítanejšie