Adrenalínový hotel v Peru. Môžete stráviť noc v kapsuliach zavesených nad roklinou

URUBAMBA - Tri kapsule s rozmermi 8x1,6 metra boli vyrobené z polykarbonátu leteckého hliníka. Zo skylodge v dedine Urubamba, ktorý prevádzkuje peruánska turistická spoločnosť Natura Viva, môžete vidieť veľkolepé posvätné údolie.

Arios Ferri, hotel
Celkovo je v troch hotelových kapsuliach priestor až pre osem ľudí. Zdroj:Splash News/Corbis

Celkovo je v troch hotelových kapsuliach  priestor až pre osem ľudí. Dve kapsule sú rozdelené do modulov, ktoré majú usporiadanie pre štyroch nocľažníkov, suché WC a skladací drevený stôl na jedlo. Tretia kapsula je obslužná, kde sprievodca pripravuje pre hostí raňajky a večeru. Informácie uviedol portál idnes.cz.

Zdroj: Splash News/Corbis

"Chcel som dať šancu aj tým, ktorí nie sú skúsenými horolezcami, aby cítili to, čo oni," uviedol majiteľ a prevádzkovateľ hotela Arios Ferri. "Lesklá kovová zliatina umožňuje, že hotel nemusí byť každý rok natieraný, čo by bolo veľmi zložité," dodal majiteľ.

Znovuzrodenie tuniského hotela. Do dejiska masakru chcú vrátiť život

Každá kapsula je pokrytá priehľadými panelmi, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom. Poskytuje úchvatný výhľad na údolie aj oblohu.

Veľkým adrenalínom je aj spôsob dopravy k ubytovaniu. Turisti sa tam vyšplhajú ferratou alebo sa nechajú spustiť zhora pomocou zip-line. Cena na osobu za jednu noc je približne 300 amerických dolárov.

Zdroj: Splash News/Corbis
Zdroj: Splash News/Corbis


 

Galéria 10 fotografií

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie