FOTO: Luxus na mori. Nazrite na palubu Titanicu 21. storočia

Žiarivá biela loď The World s dĺžkou 644 stôp je tou najväčšou a pravdepodobne aj najexkluzívnejšou rezidenčnou jachtou na zemi. Kotví v prístave Victoria v Hong Kongu. Informácie uviedol portál CNN.

Na palube tohto luxusného plavidla nájdete tenisový kurt, kúpele, fitness centrum a pýši sa aj zbierkou 12-tisíc fliaš vín. Loď už navštívila 1213 prístavov a preplávala 641-tisíc námorných míľ. Tento rok dokonca uskutočnila expedíciu na dva najodľahlejšie miesta na Zemi. Plavila sa na mori Ross v Antarktíde a navštívila aj Melanéziu v blízkosti Novej Guinei.

Ak by ste si však chceli užiť plavbu na tento luxusnej lodi, musíte siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Na palube sa nachádza 165 apartmánov, za prenájom ktorých zaplatíte od 3 miliónov do 15 miliónov dolárov. Okrem toho musíte dostať pozvánku, aby ste vôbec mali možnosť dostať sa tam.

FOTO: Pohľad do rôznych kútov sveta. Pozrite si najlepšie cestovateľské fotografie

Loď The World sa vydala na svoju prvú plavbu pred 15 rokmi a pôvodne ju vlastnila hotelová spoločnosť. V roku 2003 sa však všetko zmenilo. Na lodi už neboli žiadni turisti, ale len majetní obyvatelia. Toto plavidlo sa tak stalo jedinou rezidenčnou výletnou jachtou na svete.

Obyvateľmi sú akcionári, ktorí každoročne rozhodujú o všetkom od trasy plavby, cez použité palivo až po vianočné dekorácie.