FOTO: Najväčšiu fotografickú súťaž na svete vyhral Belgičan. Pozrite si víťazný cyklus

BRATISLAVA - Svetová fotografická organizácia (World Photography Organisation) udelila belgickému fotografovi Frederikovi Buyckxovi titul fotograf roka a vyhlásila ho za víťaza súťaže Sony World Photography Awards 2017.

Úlohou súťažnej poroty bolo vybrať najlepšiu sériu fotografií. Porotu uchvátila krása, ale aj vynaložené úsilie, ktoré sa v Buyckxovom víťaznom diele s názvom „Whiteout” odráža.

FOTO: Najväčšia fotografická súťaž na svete. Pozrite si najlepšie snímky

Do ročníka súťaže 2017 bolo prihlásených vyše 227 000 prác zo 183 krajín. Jedná sa teda o najväčšiu fotografickú súťaž sveta.

Výstava všetkých víťazných snímok a fotografií z užšieho výberu, spoločne s výstavou diela britského fotografa Martina Parra, ktorý získal ocenenie za výnimočný prínos pre fotografiu, bude prebiehať v londýnskej galérii Somerset House od 21. apríla do 7. mája 2017.

Buyckx bol vyhlásený za fotografa roka na slávnostnom udeľovaní cien v Londýne, ktorého sa zúčastnili odborníci tohto odvetvia z celého sveta, a získal odmenu vo výške 25 000 USD.

Na tomto slávnostnom ceremóniali boli vyhlásení víťazi jednotlivých kategórii súťaže profesionálov, rovnako ako víťazi otvorenej kategórie, kategórie pre mladých a víťazi študentskej súťaže.