Hľadáte lásku na internete? Dávajte si pozor na príliš krásnych podvodníkov

BRATISLAVA/SYDNEY - Austrálske združenie na ochranu spotrebiteľov pri príležitosti svätého Valentína varovalo ľudí, ktorí hľadajú lásku na internetových sociálnych sieťach, aby si dávali pozor na podvodníkov.

Valentin, srdiecko, zalubenci, par
Vlani oklamané osoby prišli o 25 miliónov austrálskych dolárov.

Podozrenie majú vyvolať nielen fotografie, na ktorých sú údajní záujemcovia až príliš krásni na to, aby to bola pravda, ale aj príliš rýchle vyznania horúcich citov, po ktorých často prichádza to najhoršie - vylákanie nemalých finančných čiastok.

Podliehanie milostnému vábeniu za účelom okradnutia je v Austrálii podľa webu Star Online zďaleka najrozšírenejšou formou podvodov.

FOTO: "Hrozne obyčajná tvár" spravila z Mastroianniho hviezdu Hollywoodu

Vlani tak oklamané osoby prišli o 25 miliónov austrálskych dolárov. Na úrady sa pritom obrátilo okolo 4000 obetí podvodu, čo je o tretinu viac než v roku 2015.

Najohrozenejšou vekovou skupinou sú ľudia nad 45 rokov, upozornilo tiež združenie s tým, že podvodníci s romantikou využívajú stále záľudnejších prostriedkov k manipulácii s nič netušiacimi obeťami.

Okrem vymyslených identít, ktoré sa dajú pri troške trpezlivého skúmania odhaliť, sú pomerne dosť nebezpečné i krádeže profilov skutočne existujúcich osôb. A o to horšie, keď ide o známych či blízkych.

Martin Erdöfy

 

Diskusia

Najčítanejšie