Muž spal vedľa svojej mŕtvej ženy šesť dní. Odporúča to každému

BRATISLAVA - Manželka Russella Davisona umrela na rakovinu. Davison sa vašak rozhodol, že ju hneď nepochová. Namiesto pohrebu ešte 6 dní spal na posteli vedľa jej mŕtveho tela v truhle.

Russell Davison
Russell Davidson (v strede) so svojou manželkou Wendy a synom Dylanom Nicholsom. Zdroj:acebook.com/russelljdavison

Russell Davison v rozhovore pre denník The Independent uviedol, že to odporúča všetkým. Jeho manželka Wendy zomrela 21. apríla vo veku 50 rokov na následky nádoru v krku. Russell však po jej smrti nezavolal pohrebnú službu tak, ako to býva zvykom.

Zdroj: Facebook.com/russelljdavison

Namiesto toho slávnostne umyl telo svojej manželky, obliekol ju do letných kvetinových šiat a uložil ju do pripravenej truhly. Po hodinách smútku a plaču za svojou ženou si Russell ľahol do postele a podľa jeho slov sa cítil pokojnejšie. "Na tom, že som bol v miestnosti s mŕtvym telom ma nič nerozrušilo, práve naopak. Keď som sa ráno zobudil, Wendy bola stále pri mne a to ma upokojilo," uviedol Russell.

FOTO: Najkrajšie krematóriá a márnice. Posmrtná architektúra nemusí byť morbídna

Na poslednú rozlúčku s Wendy bolo pozvaných množstvo ľudí. Neboli to však len jej budhistickí a pohanskí priatelia, ale napríklad aj bývalý boxer či malé, štvorročné dievčatko. 27. apríla Russell Davison spolu s jeho synmi uložili telo Wendy do ich auta a odviezli ju do krematória, kde sa s ňou navždy rozlúčili.

K tomuto činu Russela inšpiroval japonský film, ktorý pozeral so svojou ženou. Páčili sa im posmrtné rituály umývania tela, ktoré tam boli zobrazované. 

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie