NASA hľadá ochrancu planéty. Prihlásil sa aj deväťročný chlapec

WASHINGTON - Má len deväť rokov, videl takmer všetky filmy o vesmíre a myslí si, že je schopný naučiť sa myslieť ako mimozemšťan. Toto je profil štvrtáka Jacka Davisa, ktorý sa chce stať ochrancom planéty.

planeta, vesmir
Ilustračné foto.

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vypísal tento týždeň výberové konanie na ochrancu planéty, ktorého pracovnou náplňou je ochrániť Zem pred mimozemskou kontamináciou a zároveň zabrániť, aby ľudia znečistili vesmír. Jack Davis, ktorý sa sám nazval "Strážca galaxie", je jedným z prvých, ktorí sa o funkciu uchádzajú.

 

 

"Mám síce len deväť rokov, ale myslím si, že na túto prácu som pripravený. Videl som takmer všetky filmy o vesmíre a mimozemšťanoch, ktoré som mohol pozerať. Som tiež veľmi dobrý vo videohrách. Som mladý, takže sa môžem naučiť myslieť ako mimozemšťan," uviedol Jack v rukou písanom motivačnom liste.

Žena si myslela, že našla jantár. Biely fosfor sa v saku vznietil

A hoci pre svoj vek určite nebude víťazným kandidátom, NASA zaujal natoľko, že mu nielen odpovedala, ale sa jeho prihláškou i pochválila. "Nedávne oznámenie o pozícii, ktorú v NASA máme od 60. rokov minulého storočia – odborník pre planetárnu ochranu – vyvolalo vo verejnosti veľa rozruchu, a tiež porovnávanie s mnohými hrdinami zo sci-fi filmov. Zaujalo tiež pozornosť samozvaného 'Strážcu galaxie', oduševneného štvrtáka z New Jersey," uviedla NASA na svojej webovej stránke.

Ďalšia generácia objaviteľov

Agentúru tento mladý muž zaujal natoľko, že mu rovno zatelefonovala. Za záujem mu poďakoval priamo riaditeľ pre planetárny výskum Jonathan Rall. V písomnej odpovedi ho zase riaditeľ divízie pre planetárnu vedu James I. Green povzbudil, aby sa naplno venoval svojmu hobby.

"Vždy hľadáme bystrých budúcich vedcov a inžinierov, ktorí by nám pomohli, preto dúfam, že sa budeš dobre učiť a bude sa ti dariť v škole. Dúfame, že ťa jedného dňa uvidíme tu v NASA," napísal Green.

Chata uprostred ničoho. Švajčiarski architekti ukázali svoje umenie

Vo vyhlásení na webovej stránke agentúry dodal, že radi učia deti o vesmíre a inšpirujú ich k tomu, aby sa stali ďalšou generáciou objaviteľov. Taká interakcia s dieťaťom totiž podľa neho môže pozitívne "zmeniť jeho cestu životom a našu stopu vo vesmíre."

TASR
 

Diskusia