Pre dobrú selfie riskujú ľudia život. Pozrite si tie najextrémnejšie fotografie

BRATISLAVA - Len nedávno médiá informovali o tom, že žena ako zázrakom prežila pád z najvyššieho mosta v Kalifornii, keď si robila selfie. Mladí ľudia riskujú svoje životy každý deň, len preto, aby si mohli spraviť dokonalú fotografiu na tom najzaujímavejšom mieste.

selfie, nebezpecenstvo
George Kourounis, kanadský dobrodruh, ktorý sa odfotil na okraji sopky Benbow na ostrove Ambrym. Zdroj:Twitter/George Kourounis

Po udalosti v Kalifornii sa portál independent.co.uk rozhodol uverejniť sériu tých najnebezpečnejších fotografií, ktoré si ľudia urobili. 

Mnohí adrenalínoví nadšenci sa s obľubou fotografujú na vrchole slávnej sochy Krista v brazílskom meste Rio de Janeiro. Medzi nich patrí aj Lee Thompson, zakladateľ cestovnej agentúry Flashpack.

Zdroj: Lee Thompson

Ruská modelka Viki Odintcová vo februári zverejnila na Instagrame fotografiu, na ktorej visí z mrakodrapu v Dubaji. Na vrchole Cayan Tower sa drží len za ruku fotografa.

Žena spadla z najvyššieho mosta v Kalifornii. Robila si selfie
Zdroj: Instagram/Viki Odintcova

V roku 2014 obletela sociálne siete selfie s medveďom. Práve táto fotografie viedla príslušníkov US Forest Service, aby varovali návštevníkov lesa pred touto nebezpečnou činnosťou.

Zdroj: Twitter/Coconutchanel

Niektorí ľudia neváhajú a pre dobrú selfie sú ochotní pózovať aj priamo na okraji aktívnej sopky. Jedným z takýchto odvážlivcov je aj George Kourounis, kanadský dobrodruh, ktorý sa odfotil na okraji sopky Benbow na ostrove Ambrym.

FOTO: Zábery, z ktorých mrazí. Selfie verzus fotografie z nacistických vyhladzovacích táborov
Zdroj: Twitter/George Kourounis

Jedna žena vlani tragicky zahynula v americkom Gand Canyone. Zatiaľ čo médiá uvádzali, že zahynula práve pri fotení selfie, pravda je tá, že sa len snažila na chodníku vyhnúť niekomu inému a omylom stúpila vedľa. Fotenie selfie je však v tejto oblasti veľmi populárne.

Zdroj: Reddit/Wholesale Grapefruit

Trendom je aj fotenie sa so zbraňou v rukách. Pri vzniku takýchto fotografií však hrozí veľké nezpečenstvo. Existuje niekoľko prípadov, kedy sa ľudia fotili so zbraňami a omylom vystrelili. Jules Bahler bol po uverejnení svojej fotografie na Facebooku zatknutý za tri bankové lúpeže.

Zdroj: Facebook/Jules Bahler

 

Galéria 10 fotografií

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie