Smrtiaca selfiemánia. V Indii spôsobuje viac než polovicu všetkých tragických úmrtí

BRATISLAVA - Selfie fotografie sú dnes bežnou súčasťou našich životov. Počas posledných rokov sa však spolu s nárastom "selfiemánie" zvýšil aj počet prípadov, kedy snaha o dokonalú fotografiu viedla až k smrti. Podľa najnovšej štúdie sa v priemere v počte tragických úmrtí vymyká jedna krajina.

selfie, nebezpecenstvo
Bombaj je pre fotografovanie selfies mimoriadne nebezpečný. Ilustračné foto Zdroj:profimedia.sk

Štúdia s názvom "Ja, moje druhé ja a môj smrtiaci nástroj: Charakteristika a prevencia pred selfie smrťou" odhalila, že najvyšší počet úmrtí spojených so selfie má na konte India. Práve tu došlo k viac než 60 percentám nahlásených smrteľných nehôd. Autorom štúdie je univerzita Carnegie Mellon v Penszlvánii a Indraprastha Institute of Information v Dillí. Informácie uviedol portál echo24.cz.

Zdroj: Profimedia.sk

Od marca 2017 do septembra 2016 bolo celosvetovo nahlásených 127 prípadov úmrtí zapríčinených fotografovaním selfie. Z toho sa ich 76 stalo práve v Indii. Bombaj je pre fotografovanie selfies mimoriadne nebezpečný. Minulý mesiac sa na nábreží mesta utopila sedemnásťročné dievča po tom, ako sa tu pokúšala odfotiť. Priti Pise bola zamestnaná pózovaním a nevšimla si prichádzajúce obrie vlny, ktoré ju strhli do mora.

FOTO: Pre lajky obetujú aj život. Mladí ľudia si robia selfie na mrakodrapoch

Podobný osud stretol aj osemnásťročného Taranna Ansariho a dvadsaťjedenročného Meenakshiho Rajesha, ktorí zahynuli na rovnakom mieste. Polícia v Bombaji sa obáva ďalších úmrtí spôsobených fotografovaním selfies a preto ľuďom zakazujú fotiť sa na miestach, ktoré považujú za nebezpečné.

Zdroj: Profimedia.sk

Za Indiou sa v rebríčku krajín, kde došlo k "selfie smrtiam", umiestnil Pakistan, USA, Rusko, Filipíny a Čína, kde sa stalo v priemere okolo päť prípadov.

Galéria 7 fotografií

luk
 

Diskusia

Najčítanejšie