Vyhodnotili najlepšie letiská sveta. Z východnej Európy zaujala i Bratislava

BRATISLAVA – Najlepším medzinárodným letiskom na svete je Singapur. Vyplýva to z rebríčka Skytrax World Airport Awards 2017, ktorý vznikol na základe celosvetovej ankety. Dobrou správou je, že do desiatky najlepších letísk východnej Európy patrí aj to bratislavské.

letisko, praha
Rebríček najlepších letísk zostavili na základe ankety medzi cestujúcimi. Zdroj:TASR

Letisko M. R. Štefánika sa medzi týmito 10 najlepšími umiestnilo už štvrtý rok po sebe, a to na ôsmom mieste. Jeho riaditeľ Ivan Trhlík to považuje za pekný výsledok.

Bez veľkých zmien

„Teší nás o to viac, že sme ho dosiahli vo finančnej situácii, ktorá nám neumožňuje investovať do rozvoja tak, ako by sme si priali. Napriek tomu sa nám darí neustále zlepšovať služby, ktoré cestujúci ocenili tým, že nám dali v obrovskej konkurencii ostatných letísk svoj hlas,“ uviedol Trhlík.

Berlínske letiská ochromil štrajk. Zrušili stovky letov

Inak však v ankete Skytrax-Ranking nedošlo k nejakým veľkým prekvapeniam. Medzinárodné letisko v Singapure potvrdilo víťazstvo z minulého roka, ostatní v prvej desiatke si väčšinou len vymenili miesta.

Úspešný skok sa podaril akurát letisku v nemeckom Frankfurte nad Mohanom, ktoré sa z minuloročnej 12. priečky presunulo na desiatu. Mierne si polepšil aj viedenský Schwechat, keď sa z 29. miesta vyšplhal na terajšie 24.

Kino, bazén a záhrada

Výsledky vychádzajú z rozsiahlej ankety klientov z celého sveta. Zapojilo sa do nej 13,82 miliónov cestujúcich zo 105 krajín, ktorí v čase od júla 2016 do februára tohto roka vo forme internetových dotazníkov hodnotili až 550 medzinárodných letísk.

Problémy piešťanského letiska pokračujú. Peňazí ostalo už len na mesiac

Posudzovala sa spokojnosť v kategóriách ako sú check-in, prílety a odlety, transfer, kontrola, nakupovanie, bezpečnosť, no aj vybavenosť letiska.

Singapur zvíťazil už piaty raz za sebou. Pasažieri ocenili zrejme príležitosti, ktoré ponúka – kiná v letiskovej hale, ktoré nonstop a zadarmo premietajú aktuálne filmové trháky, bazén na streche či motýliu záhradu.

 

Desať najlepších letísk sveta


Singapur
Tokio Haneda , Japonsko
Soul Incheon, Južná Kórea
Mníchov, Nemecko
Hong-Kong
Doha Hamad, Katar
Chubu, Japonsko
Zürich, Švajčiarsko
Londýn Heathrow, Británia
Frankfurt nad Mohanom, Nemecko

Aktuálne.sk , TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie