Uspeli by ste na pohovore do Googlu? Ak neviete, koľko je v Bratislave kaderníkov, ani nechoďte

BRATISLAVA – Milióny záujemcov sa každý rok uchádzajú o prácu v 70 pobočkách internetového gigantu Google po celom svete. Niet sa čomu čudovať. Zdravé jedlo, stolný futbal v kancelárii či služby kaderníka- starostlivosťou o zamestnancov je Google známy. Čo preto ale človek musí urobiť a ako odpovedať na nepredvídateľné otázky? Poradí vám Slovák Ján Rosa, ktorý v írskej pobočke Google vyberá najväčšie IT talenty. So slovenskými študentmi sa stretol na piatom ročníku kariérneho podujatia Night of Chances, ktoré zorganizovalo občianske združenie Nexteria.

Uspeli by ste na pohovore do Googlu? Ak neviete, koľko je v Bratislave kaderníkov, ani nechoďte
Ján Rosa, HR Operations Analyst Google v Írsku. Zdroj:Nexteria

Ako sa môže bežný smrteľník zamestnať v Googli?

Pošlete životopis, urobíte pohovory, dostanete ponuku a idete oslavovať s kamarátmi.

A ako vyzerá pohovor? Na čo všetko sa pýtate?

Záleží od pozície. Vo všeobecnosti je na začiatku pohovor, pri ktorom sa zistia základné motivácie, či ten človek má aspoň nejakú šajnu o tom, čo robí a či má jazykové vybavenie na danú pozíciu. Ide o jeden alebo dva odborné pohovory po telefóne a ak človek prejde cez tieto pohovory, tak si ho pozveme do nejakej pobočky, ideálne tam, kde sedí tím, v ktorom by mal pracovať. A tam už prebiehajú ďalšie štyri alebo päť pohovorov, každý má zhruba 45 minút.

Ľudia, ktorí so záujemcami robia pohovory, si rozdelia jednotlivé oblasti, na ktoré sa zamerajú. Je to hlavne preto, aby išli do hĺbky. Otázky sú pritom kombináciou odborných z danej oblasti a otázok na „soft skills“, či už je to schopnosť viesť ľudí, komunikácia s ľuďmi, analytické myslenie a tak ďalej.

Google sa snaží najímať ľudí, ktorí sú nielen odborníci vo svojej oblasti, ale majú aj potenciál rásť, viesť ľudí, prichádzať s novými nápadmi, motivovať svojich kolegov.

Zdroj: SITA/Jozef Jakubčo

Google je známy nepredvídateľnými otázkami v štýle logických hádaniek. Stále ich pri pohovoroch pokladáte?

Jeden čas boli tieto otázky dosť preferované, potom sa od nich upustilo. Google si veľmi zakladá na dátach a robili sa výskumy, či to má význam. Následne sa upustilo od takých tých logických hádaniek, pri ktorých človek buď uhádne alebo nie. Ale tie chytáky alebo puzzle majú stále zmysel.

Čo nimi sledujete?

Ide o to zistiť, ako ten človek myslí. Teda keď sa ho spýtam, koľko je kaderníkov v Bratislave, tak si buď tipne, alebo spanikári, alebo sa k tomu postaví tak, že začne uvažovať nad tým, koľko je tu ľudí, ako často sa strihajú a analytickými krokmi si problém rozdelí na menšie časti. Následne sa bude snažiť odhadnúť, koľko ľudí sa asi uživí v kaderníctvach.

Nejde ani tak o výsledok, ale o postup, ako sa človek k problému postaví a či má dobrý analytický postup. Je to vlastne simulácia reálnej situácie, keď v práci nastane problému. Ak človek spanikári, tak je to zvyčajne horšie, ako keď sa k tomu postaví s chladnou hlavou a začne analyzovať aké by mali byť nasledujúce kroky a dopracuje sa k nejakému riešeniu.

Chcete džob snov? Tu je návod, ako na to

Čo má človek spraviť, aby na pohovore pozitívne zaujal?

Zaujať ma môže pozitívnym vyžarovaním, keď nemám pocit, že ten človek je v kŕči a keď si pár krát sadneme aj na takej ľudskej rovine, že si máme čo povedať. Zaujať sa dá hlavne otvorenosťou, človek by nemal mať strach hovoriť o svojich skúsenostiach. Ďalej ak má zdravé sebavedomie ale súčasne vie, kde má limity a vie si priznať chybu.

Ako spoznáte, že je daný človek vhodný pre Google?

Je tam niekoľko ukazovateľov- či ten človek robí to, čo chce v práci aj vo voľnom čase, to je dosť silný indikátor. Jednoducho to musia byť ľudia, pre ktorých tá práca nekončí tým, že padne piata hodina, ale venujú sa jej aj vo svojom voľnom čase.

Ďalej to človek zistí podľa otázok kandidáta na pohovore, čo ich zaujíma na firme. Ak ich zaujíma iba plat, tak je to veľmi rýchly koniec. Ak ich zaujíma kariéra, teda čo sa tam naučia, ako a na čom budú robiť, teda už si niečo dopredu vyzistili a majú konkrétne otázky, tak je to dobré znamenie.

Simona Blehová
 

Diskusia

Dá sa na takýto pohovor pripraviť?

Najčítanejšie