Utýranú Lucku odprevadil do neba Bezák. Na pohreb prišli aj známi speváci

BRATISLAVA - Lucia Luknárová, ktorú utýrali a potom mŕtvu tri roky schovávali v byte, už zažíva nebo. Na poslednej rozlúčke s dievčatkom, ktoré by malo dnes osem rokov, to povedal bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák.

Utýranú Lucku odprevadil do neba Bezák. Na pohreb prišli aj známi speváci
Bezák na poslednej rozlúčke s utýranou Luckou. Zdroj:SITA/Gabriel Kuchta

„Hovorí sa v Biblii, že každý, kto trpí neprávom, je vlastne vykúpený. Teraz som si istý, že Lucia už zažíva Božie nebo, konečne tú radosť, ktorú mala zažiť aj tu na Zemi a blízkosť, ktorá mala tu začínať,“ hovoril Bezák.

Podľa Bezáka smrť Lucie vyvoláva viaceré otázky: Kde sme? Kde stojíme jeden voči druhému? Staráme sa len o seba? „Lucia v tej svojej nevýrečnosti bola taká výrečná, vo svojej ukrytosti bola viditeľná,“ uviedol.

„Nech je tento smutný pohreb výzvou ľudskosti,“ dodal s tým, že prípad Lucky svedčí o silnom individualizme dnešnej doby. „Tento pohreb je znakom ľudskej, nie ekonomickej krízy. To prvé, čo potrebujeme, nie je občianska spoločnosť, ale rodina, ľudská spoločnosť,“ dodal odvolaný arcibiskup.

S Luciou sa prišlo rozlúčiť na ružinovský cintorín niekoľko desiatok ľudí. Piesne pri obradoch zaspievali aj známi speváci Kuly a Peter Cmorík.

Päťročnú Luciu podľa polície na smrť ubil jej otčim. Potom ju ukrývali tri roky v byte na Koceľovej ulici v Bratislave. Prípad sa dostal na verejnosť vlani v septembri.

Galéria 9 fotografií

SITA
 

Diskusia

Ako by ste potrestali rodičov, ktorí ubližujú svojim deťom?

Najčítanejšie