Vojenská spravodajská služba má nového šéfa

Bratislava - Vojenská spravodajská služba (VSS) má od piatka 13. augusta nového šéfa. "Je to pán Roman Mikulec, dnes som ho predstavil ľudom, kto...

Zdroj: TASR

Bratislava - Vojenská spravodajská služba (VSS) má od piatka 13. augusta nového šéfa. "Je to pán Roman Mikulec, dnes som ho predstavil ľudom, ktorí tam pracujú," uviedol po stredajšom rokovaní vlády minister obrany Ľubomír Galko (SaS).

Podľa jeho slov nový riaditeľ VSS je priamo z vnútra služby, kde pôsobil dlhé roky, je apolitický a odborník.

Do kresla šéfa VSS tak už nezasadne Milan Hudec, ktorého šéf rezortu odvolal krátko po jeho vymenovaní pre pochybnosti o jeho bezpečnostnej previerke.

Galko určil šéfa kontrarozviedky. Rozviedka nevyšla

"Z Vojenského obranného spravodajstva prišla informácia o tom, že žiadosť o previerku má neskorší dátum ako dátum samotnej previerky," ozrejmila následne premiérka Iveta Radičová.

Udelenie previerky v súčasnosti preveruje komisia, ktorá sa podľa Galka výrazne posunula ďalej. Priblížil, že výsledky budú skôr ako o tri mesiace, o ktoré pôvodne žiadal.

Ministerstvo obrany draho nakúpilo nefunkčné člny

"Dostali sme ďalšie informácie, ktoré to dávajú do úplne iného svetla," povedal s tým, že nechce zverejňovať medzivýsledky.

Pripustil však, že svetlo je pre Milana Hudeca pozitívne a myslí si, že nakoniec bude spokojná aj opozícia.

 

Diskusia

Najčítanejšie