Americká polícia zastrelila ženu bez jasného dôvodu. Z incidentu neexistuje ani videozáznam

WASHINGTON - V americkom Minneapolise sa začalo oficiálne vyšetrovanie smrteľného postrelenia Austrálčanky políciou, informovala starostka mesta Betsy Hodgesová.

palm springs, policajt, policia
Justine Damondová prišla o život v sobotu večer, keď zavolala políciu lebo počula v blízkosti domu nejaký hluk. Ilustračné foto Zdroj:Twitter/Marc Martin

Justine Damondová prišla o život za nejasných okolností v sobotu večer, keď zavolala políciu po tom, ako počula v blízkosti svojho domu nejaký hluk.

Vo Viedni zavraždili slovenského bezdomovca. Po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol

Starostka na nedeľňajšej tlačovej konferencii uviedla, že chce vedieť, prečo z tohto incidentu neexistuje žiadny videozáznam z kamery pripevnenej na tele.

"Kladiem si také isté otázky ako iní ľudia - prečo z toho nemáme videozáznam, a dúfam, že odpovede dostanem v nadchádzajúcich dňoch," povedala a dodala, že je incidentom hlboko zasiahnutá.

Jiří Kajínek je na slobode. Súd ho bude sedem rokov sledovať

Štyridsaťročná Damondová, ktorá v USA žila minulé tri roky, bola vyštudovaná veterinárka a pracovala pre miestnu komunitu ako učiteľka meditácie, informovali americké médiá.

Austrálska vláda dnes potvrdila agentúre DPA, že rodine Austrálčanky poskytuje konzulárnu pomoc. Jej nevlastný syn sa vyjadril, že jeho matku zastrelili z dôvodov, ktoré on nepozná. "Som zničený po všetkom tom násilí," uviedol 22-ročný Zach Damond na sociálnej sieti Facebook.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie