Frontman skupiny Linkin Park je mŕtvy. Chester Bennington pravdepodobne spáchal samovraždu

BRATISLAVA/NEW YORK - Spevák americkej rockovej skupiny Linkin Park Chester Bennington zomrel vo veku 41 rokov po tom, ako zrejme spáchal samovraždu. S odvolaním sa na vyhlásenie koronera okresu Los Angeles o tom informovala agentúra AP.

Chester Bennington
Chester Bennington spevák skupiny Linkin Park bol nájdený mŕtvy. Zdroj:TASR/AP

Hovorca koronera Brian Elias uviedol, že prípad sa vyšetruje ako pravdepodobná samovražda, nijaké ďalšie podrobnosti však neposkytol.

Veľkolepý obrad a celebritní hostia. Stevie Wonder sa po tretí raz oženil

Správu o Benningtonovom úmrtí ako prvý priniesol celebritný webový portál TMZ. Ten s odvolaním sa na americké úrady uviedol, že spevák sa obesil vo svojej rezidencii v meste Palos Verdes Estates v okrese Los Angeles, pričom jeho telo objavili dnes okolo 09.00 h miestneho času.

Zanechal po sebe šesť detí

Chester Bennington bol dvakrát ženatý a zanechal po sebe šesť detí. Spevák dlhé roky bojoval so závislosťou od alkoholu a drog. V minulosti tiež vyhlásil, že nad samovraždou už uvažoval, keďže ako dieťa bol zneužívaný starším mužom.

 

Bennington bol dobrým priateľom amerického rockového speváka Chrisa Cornella, frontmana skupín Soundgarden a Audioslave, ktorý si vzal život v máji vo veku 52 rokov a dnes by oslavoval 53. narodeniny.

Spevák Chris Cornell sa obesil. V kúpeľni ho našiel rodinný priateľ

Skupina Linkin Park má na svojom konte niekoľko hitov medzi nimi skladby ako Faint, In the End či Crawling. Známa je tiež prepájaním rôznych hudobných žánrov - spolupracovala napríklad aj s rapperom Jay-Z. Obrovský úspech kapela dosiahla svojím druhým štúdiovým albumom Meteora, ktorý vyšiel v roku 2003 a stal sa jedným z najpredávanejších v histórii alternatívnej hudby.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie