Láska cez atrament. Zoznámte sa s najviac potetovanými dôchodcami na svete

BRATISLAVA - Charlotte Guttenberg sa dala prvýkrát potetovať keď mala 57 rokov. O 11 rokov neskôr sa z nej stala najviac potetovaná dôchodkyňa na svete.

tetovanie, dochodcovia
Chuck vstúpil do sveta tetovania oveľa skôr ako jeho partnerka Charlotte. Zdroj:tv.vtc.vn

Charlotte je z Floridy a atrament sa vyskytuje až na 91,5 percentách jej tela. Jej partner Chuck Helmke má telo pokryté tetovaním o niečo viac, konkrétne jeho telo zdobí atrament až na 93,75 percenta kože. Chuck je so svojím tetovaním rekordmanom. Vroku 2017 bol zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov, ako najviac potetovaný dôchodca na svete.

Pár sa stretol -  podľa očakávania -  v tetovacom salóne, v novembri roku 2006. Pár začali tvoriť od roku 2007. Charlotte si dala svoje prvé tetovanie k narodeninám, po smrti manžela, ktorý nemal rád toto skrášľovanie tela.

Búrlivá história a kráľovská klebeta. Veľká Británia dostala meno podľa tetovania

Chuck, ktorého manželka zomrela len nedávno, sa odobral do tetovacieho salóna k priateľom zakaždým, keď bol v depresii a potreboval utešiť počas dlhého sedenia u tetéra.

„Obaja milujeme toto prastaré umenie, jeho históriu aj umeleckú hodnotu tetovania,“ povedal pár pre The Independent.

Chuck vstúpil do sveta tetovania oveľa skôr ako jeho partnerka Charlotte. Prvýkrát sa dal tetovať vo svojich 18 rokoch, keď narukoval do armády, spolu s niekoľkými svojimi priateľmi. O niekoľko rokov má tento netradičný pár tetovaním pokryté celé telá. 

Orientálna a duchovná tématika

Prečo ich však majú tak veľa? „Pretože môžeme. Neexistuje žiaden limit na to, koľko tetovaní môžeme mať, sme obmedzení len vlastnou túžbou,“ hovoria.

„Obaja máme tetovania s orientálnou a duchovnou tématikou, aj keď sú veľmi odlišné. Tetovania každého z nás rozprávajú príbeh. Zdá sa, že obaja máme čo povedať,“ rozprávajú o svojich tetovaniach dôchodcovia.

Zdroj: Guinness World Records/Indemendent.co.uk

Každý z páru má však jedno obľúbené tetovanie. „Môj obľúbený je pamätník zosnulej manželky,“ hovorí Chuck. „Ten zahŕňa jej meno a dve plyšové hračky, ktoré mala rada. Niekoľko krát s nami cestovali do Japonska, rovnako ako na ďalšie miesta,“ hovorí. Charlottine obľúbené tetovanie je jej vôbec prvé, ktoré si dala spraviť. Je to motýľ na pivonke, pretože „ to bol začiatok mojej cesty k všetkým tetovaniam,“ povedala Charlotte.

Čarovná tradícia: Starenka tetuje dedinčanov aj turistov na priedomí

Dvojica hovorí, že reakcie na ich potetované telá sú rôzne, ale zväčša pozitívne. „Uvedomujeme si, že tetovanie nie je pre každého,“ vysvetľujú.
„Nikdy sme nikomu tetovanie nenútili a nepresviedčali aby sa niekto potetoval, ak nemá o to záujem. Je to osobné rozhodnutie každého človeka,“ vysvetľujú.

Spisovateľka a bývalý tréner

Nájdu sa však aj negatívne komentáre, ale Charlotte (spisovateľka) a Chuck (bývalý tréner sebaobrany) majú na takéto situácie  sviežu a priamu odpoveď.

„Prišlo už k určitým hrubým a urážlivým poznámkam od ľudí, väčšinou na sociálnych sieťach, ale obaja sme toho názoru, že tetovania sú súčasťou našej osobnosti. Mnohí ľudia majú iné názory na tetovanie ako my, napríklad z náboženského alebo kultúrneho hľadiska. Ako hovoríme, nikoho do tetovania nenútime. Ak sa na naše tetovania niekto chce pozrieť, nech sa páči. Ak nie, je to v poriadku,“  hovorí pár.

OBRAZOM: Tetovania by im svedčili, čo poviete?

V roku 2015 bola Charlotte považovaná za najviac potetovanú dôchodkyňu. Verejnosť však potom narazila na Chucka, a uznala ho ako najviac potetovaného dôchodcu vôbec.

„ Je nám cťou mať zápis v Guinessovej knihe rekordov,“ rozprávajú potetovaní dôchodcovia.  Ako hovoria, užili si stretnutia s ľuďmi, ktorí ich kontaktovali a obdivujú ich. Množstvo mladých ľudí ich vyhľadalo, aby sa s nimi mohli porozprávať.
„Za normálnych okolností by pravdepodobne neuvažovali o rozhovore s  niekym v našej vekovej kategórií. Myslíme si, že naše tetovania nás robia prístupnejšími – uvedomujú si, že sme ako oni, aj napriek nášmu veku,“ dodávajú nakoniec Chuck a Charlotte.

Galéria 30 fotografií

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie