Požiare v Kanade neutíchajú. Desiatky tisíc ľudí evakuovali a hasiči zápasia s plameňmi

OTTAWA - Lesné požiare v kanadskej provincii Britská Kolumbia si počas uplynulého víkendu vynútili evakuáciu približne 37-tisíc ľudí. Informovala o tom kanadská televízia CBC s odvolaním sa na miestne úrady, ktoré pre evakuovaných otvorili 11 prijímacích centier.

Portugalsko, poziar
Minister upozornil, že sezóna lesných požiarov v Kanade sa ešte len začína a oheň už zničil 131.000 hektárov porastov. Ilustračné foto Zdroj:Tasr/AP

Do hasenia lesných požiarov je nasadených okolo 2900 ľudí, ako aj 203 požiarnych lietadiel a vrtuľníkov. Ako uviedol minister lesného hospodárstva provincie John Rustad, jeden z vrtuľníkov v sobotu havaroval. Pilot haváriu prežil a jeho stav je stabilizovaný. 

Americká polícia zastrelila ženu bez jasného dôvodu. Z incidentu neexistuje ani videozáznam

Podľa informácií CBC na území provincie Britská Kolumbia evidujú momentálne 162 ohnísk lesných požiarov, pričom počas uplynulého víkendu ich vypuklo ďalších 16, a to najmä zásluhou silného vetra, ktorý pomohol šíreniu ohňa.

Čiernu Horu zachvátili plamene. Hasičov privolali k desiatke požiarov

Rustad uviedol, že vláda provincie Britská Kolumbia uvoľnila na boj s lesnými požiarmi už 80 miliónov kanadských dolárov. Minister upozornil, že sezóna lesných požiarov v Kanade sa ešte len začína a oheň už zničil 131.000 hektárov porastov.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie