VIDEO: Sedemročný chlapec skončil v putách. Tĺkol si hlavu o stenu

BRATISLAVA/DALLAS - Americkými médiami otriasol v týchto dňoch škandál. Pri policajnom zásahu dostal v škole len sedemročný chlapec na ruky putá. O brutálnom jednaní polície v dallaskej škole svedčia modriny na chlapcových nohách a chrbte.

strelba v Amerike
Pri policajnom zásahu dostal v škole len sedemročný chlapec na ruky putá. Ilustračné foto Zdroj:SITA/AP

Fotografie zo zásahu, ktoré kolujú médiami zachytávajú len sedemročného Yosio Lopeza s rukami spútanými za chrbtom, ktorého odváža polícia. Informovala o tom CNN a viaceré zahraničné médiá. Na ďalších záberoch má chlapec množstvo modrín na nohách a chrbte, ktoré mu mali spôsobiť policajti pri zásahu v škole.

Populárny nápoj sa mu stal osudným. Mladík zomrel na predávkovanie kofeínom

Podľa informácii CNN mala polícia zakročiť proti chlapcovi po tom,  ako si tĺkol hlavu o stenu. Chlapec neskôr matke povedal, že potom ho položili na lavicu a  riaditeľ mu pritlačil na krk lakeť.
Chlapca po incidente odviezli do nemocnice, ale bez upovedomenia jeho matky.

V starostlivosti lekárov ostal skoro týždeň, pričom ho matka prvé dva dni nemohla navštíviť. Nemocnica toto rozhodnutie argumentovala tým, že chlapec bol nebezpečný sám sebe aj svojmu okoliu. Začiatkom týždňa Lopeza z nemocnice prepustili.

Asistent na mieste chýbal

Matka vysvetľuje správanie svojho syna tým, že trpí hyperaktivitou spolu s poruchami nálad. Škola podľa nej vie, že jej syn je žiak so špeciálnymi potrebami. Vo väčšine prípadov má chlapca upokojiť špeciálny asistent, ktorý však počas incidentu na mieste chýbal.

Škola uviedla len to, že prisľúbila chrániť personál ako aj svojich študentov. Prípad malého chlapca však nechcela komentovať.

„Škola sa zviazala k výchove všetkých detí, čoho sa aj drží. Veríme v poskytovanie produktívneho učebného prostredia, ktoré je bezpečné pre zamestnancov ako aj pre žiakov. Vzhľadom na ochranu súkromia všetkých študentov a rodín, nemôžeme potvrdiť alebo vyvrátiť správy z médií,“ komentovala incident škola, ktorú Lopez navštevuje.

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie