Zomrel posledný z veľkých Rockefellerovcov. Miliardár sa venoval filantropii

NEW YORK - Legendárny filantrop a bankár David Rockefeller zomrel v spánku v svojom dome. Pre denník New York Times to potvrdil rodinný hovorca Fraser P. Seitel. David bol posledným zo svojej generácie tejto vplyvnej podnikateľskej a bankárskej rodiny.

rockefeller
Zdroj:RT/Twitter

Rockefeller bol šiestym potomkom Johna D. Rockefellera mladšieho a vnukom spoluzakladateľa spoločnosti Standard Oil Johna D. Rockefellera. Po tom, ako zomreli jeho starší súrodenci, bol David Rockefeller na čele rozrastajúcej sa siete rodinných záujmov zahŕňajúcich podnikanie i filantropiu.

Miliardár z Fiľakova: Kedysi takmer zomrel od hladu, dnes je tretím najbohatším mužom

Stál tiež vo vedení banky, ktorá je dnes známa pod názvom JPMorgan Chase. Aj napriek tomu, že Rockefellerovci nikdy nevlastnili viac ako päť percent, zaslúžili sa o jej rozmach. Mnohí ju v súčasnosti prezývajú "Davidova banka," píše New York Times.

Trojmiliardový majetok

Pri príležitosti svojich 100. narodenín v roku 2015 daroval 1000 akrov pozemku istému národnému parku v štáte Maine. Za dobročinnú činnosť a iné aktivity mu v roku 1998 udelili Prezidentskú medailu slobody, najvyššie civilné vyznamenanie v USA.

Ruskému miliardárovi zobrali superjachtu. Kotvila na Gibraltáre

Jeho osobný majetok dosahoval výšku 3,1 miliardy dolárov. Rockefeller po sebe zanechal šesť detí. Jeho manželka Margaret McGrathová, ktorá sa angažovala v ochrane životného prostredia, zomrela v roku 1996.

Podľa New York Times je možné, že David bol poslednou veľkou osobnosťou klanu Rockefellerovcov, ktorí sa čoraz viac strácajú z povedomia verejnosti. 

Aktuálne.sk , TASR
 

Diskusia