VIDEO: Thajčan pečie kurčatá netradičným spôsobom. Potrebuje len slnko a zrkadlá

BRATISLAVA - Žiadna kuchárska čiapka či zástera, ale zváračská kukla. Práve to je základné vybavenie Sila Sutharata, keď varí. Thajčan pečie pre svoju malú reštauráciu na okraji cesty blízko Bangkoku kurčatá na slnečnom grile za pomoci tisícov zrkadiel.

pecenie kurciat, Thajsko
Thajčan pečie kurčatá špeciálnym spôsobom. Zdroj:TWITTER @YAHOOSG

Pred príchodom prvých zákazníkov musí šesťdesiat ročný muž spoločne so svojou ženou pripraviť naložené kurčatá na gril. Následne musia nastaviť tisíc zrkadiel tak, aby odraz slnečných lúčov smeroval priamo na mäso. Informácie uviedol portál lidovky.cz.

"Na začiatku mi všetci hovorili, že som sa zbláznil. Pre nich bola predstava, že by sme mohli variť týmto spôsobom nemožná," uviedol Sutharat.

Začať variť pomocou zrkadiel mu napadol, keď pozoroval prechádzajúce automobily okolo jeho stánku. "Prechádzal autobus, svitalo slnko a keď sa odrazilo svetlo od okna toho vozidla, tak ma oslnilo," povedal Thajčan. "Bolo horúco a mne napadlo, že teplo z odrazu slnka od zrkadla by sme mohli využiť ako energiu," dodal. Do tej doby používali ako zdroj tepla len uhlie.

FOTO: V Thajsku slávnostne zasadili prvé semienka ryže. Začala sa sezóna

Okrem toho, že týmto spôsobom ušetril, znížil zároveň aj úroveň znečistenia ovzdušia. Thajsko je druhá najväčšia ekonomika juhovýchodnej Ázie. Podľa informácií americkej vlády je aj druhým najväčším konzumentom energie v regióne.

 

 

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie