V Mósule otvorili jediný obchod s alkoholom. Denne tam chodí tisícka zákazníkov

MÓSUL - Väčšina podnikateľov v Mósule sa z dlhej nadvlády teroristov z Islamského štátu spamätáva veľmi pomaly. V prvom znovuotvorenom obchode s alkoholom v asi miliónovom Mósule sa však predavač nezastaví. Denne k nemu chodí až tisíc zákazníkov. Do oslobodenia mesta bola totiž konzumácia alkoholu zakázaná.

Mosul, alkohol obchod
Majiteľ obchodu, Abú Hajdar sa snaží vyhýbať tomu, aby sa o jeho malom obchode dozvedelo príliš veľké množstvo ľudí. Zdroj: TWITTER/KAWLF

Majiteľ obchodu, Abú Hajdar sa snaží vyhýbať tomu, aby sa o jeho malom obchode dozvedelo príliš veľké množstvo ľudí. Vo svojom sortimente má rôzne druhy alkoholu od tureckého piva až po lacnú whisky. Informácie uviedol portál Lidovky.cz.

Nebezpečné hobby

Aj napriek tomu o jedinom obchode s alkoholom v Mósule vedia v širokom okolí takmer všetci. Ako sám hovorí, obslúži denne až tisíc zákazníkov.

Podľa svedectiev miestnych obyvateľov, alkohol z Mósulu aj napriek striktnému zákazu džihádistov nikdy úplne nezmizol. Pitie však v tej dobe bolo veľmi nebezpečným hobby.

"Existoval len pašovaný alkohol. Táto fľaša stála väčšinou 50 až 60-tisíc dinárov," uviedol Abú Hajdar. Po páde Islamského štátu sa však ceny vrátili do normálu.

Islamský štát zahnali do kúta. Mósul bude čoskoro oslobodený

"Popoludní je tu vždy plno. Skoro tri roky bolo ľuďom odopierané piť tak, ako boli zvyknutí. Boli tu bary, kluby, kasína. Všetky ich však zatvoili," povedal Abú Hajdar. Záujemcovia si tu môžu kúpiť aj produkciu tureckých či juhokórejských pivovarov.

 

Galéria 9 fotografií

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie