Zeman zvažuje, či bude opäť kandidovať. Podlomené zdravie je proti

PRAHA - Miloš Zeman uvažuje o tom, že už nebude kandidovať na prezidenta Česka. Dôvodom sú jeho zdravotné problémy, keďže trpí cukrovkou a pri chôdzi si musí pomáhať paličkou. Český prezident tiež v poslednom čase výrazne schudol.

Milos Zeman
Zeman uvažuje o tom, že už nebude kandidovať na prezidenta Česka. Zdroj:TASR – Štefan Puškáš

Svoju prípadnú opätovnú kandidatúru by mal Zeman podľa portálu Echo24.cz oznámiť v marci 2017.

Súčasnému českému prezidentovi však robí problém už aj chôdza po schodoch. Informácie o Zemanovej nechuti opäť kandidovať získala redakcia z niekoľkých od seba nezávislých zdrojov.

Jeho najbližší spolupracovníci, Vratislav Mynář a poradca Martin Nejedlý, sú Zemanovým váhaním znepokojení. Údajne na neho naliehajú, aby sa budci rok opäť uchádzal o post prezidenta. 

Najväčšia dôvera občanov

Zeman má v súčasnosti medzi politikmi najväčšiu dôveru českých občanov. V prieskumoch mu vyslovuje dôveru viac ako 50 percent respondentov. 

Prezident má aktuálne viac zdravotných problémov. Okrem toho, že trpí cukrovkou a má znížený cit v chodidlách, v posledných mesiacoch aj výrazne schudol. 

Zeman telefonoval s Trumpom. Lídri sa dohodli na návšteve

Veľký rozruch vyvolalo aj zistenie, že Zeman už nespolupracuje so svojím lekárskym konzíliom. Práve to odmietlo spoluprácu po tom, ako prezident nedodržiaval pokyny ohľadom životosprávy.

Pražský hrad síce nepopiera, že Zeman trpí zdravotnými problémami, avšak v posledných vyjadreniach túto situáciu zľahčoval.

Hradný hovorca Jiří Ovčáček pripustil, že prezident výrazne schudol, avšak podľa neho to nie je žiadny problém.

"Vzhľadom na to, že upravil svoju životosprávu, tak sa mu za dva roky podarilo schudnúť aj viac ako desať kilogramov," uviedol hovorca.

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie