Bývalého ukrajinského poslanca obvinili. Martynenko čelí podozreniam z korupcie

KYJEV - Pre podozrenie z korupcie na Ukrajine zadržali bývalého vplyvného poslanca Mykolu Martynenka, ktorý v minulosti v ukrajinskom parlamente zastával funkciu predsedu výboru pre palivovo-energetický komplex.

ukrajina, vlajka
Bývalého ukrajinského poslanca obvinili, Martynenko čelí podozreniam z korupcie. archívne foto Zdroj:AP/SITA

Martynenko je podozrivý zo založenia zločineckej organizácie, sprenevery verejných prostriedkov prostredníctvom zneužitia svojich právomocí a nekalých praktík. Podľa agentúry AP mal spreneveriť 17,3 milióna dolárov pri uzatváraní dohody o nákupe uránovej rudy pre štátom vlastnenú spoločnosť, ktorá dodáva urán pre ukrajinské jadrové elektrárne.

Svedkovia Jehovovi ako extrémistická skupina. Rusko zakázalo ich činnosť

Agentúra UNIAN s odvolaním sa na justičné zdroje informovala, že Martynenkovi hrozí od osem do 12 rokov odňatia slobody.

Falošné obvinenia

Martynenko všetky obvinenia odmieta ako falošné.

Ako informovala agentúra Ukrinform, príslušný súd v piatok bude rozhodovať o Martynenkovom vzatí do väzby, o čo ho požiadala Špeciálna prokuratúra na boj s korupciou.

Peskov označil tvrdenia za výmysly. Rusko sa nesnaží integrovať časť Ukrajiny

Martynenko je považovaný za spojenca expremiéra Arsenija Jaceňuka. Poslancom parlamentu bol od roku 1998. Mandátu sa však vlani v decembri vzdal po tom, ako sa objavili správy o jeho zapletení do prania špinavých peňazí vo Švajčiarsku. O Martynenkovi sa často hovorilo v súvislosti s financovaním Jaceňukovej strany Ľudový front.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie