Bývalý kickboxer chránil v Kolíne dievčatá pred násilníkmi. Skončil vo väzení

KOLÍN - Ide z neho strach a budí rešpekt. Meria dva metre a trinásť centrimetrov, váži 130 kilogramov. Chorvát Ivan Jurčevič je päťnásobným kickboxerským svetovým šampiónom rôznych organizácií. Silu jeho pästí pocítili počas silvestrovského vyčíňania v Kolíne nad Rýnom aj štyria sexuálni násilníci. Tí na stretnutie s obrom asi tak skoro nezabudnú.

Bývalý kickboxer chránil v Kolíne dievčatá pred násilníkmi. Skončil vo väzení
Takto sa Jurčevič prezentuje na sociálnej sieti. Zdroj:Facebook

Svetové médiá v týchto dňoch nežijú prakticky ničím iným. Počas silvestrovskej noci napadli v Kolíne stovky opitých násilníkov dievčatá a ženy, ktoré sexuálne obťažovali.

Námestie tohto nemeckého mesta sa premenilo na bojisko, kde ale rozhodne nevládla miestna polícia.

Agresori verzus hora

Napadnuté ženy hľadali útočisko všade, kde mohli - okrem iného aj v päťhviezdičkovom hoteli Excelsior.

"Niekoľko dievčat sa u nás snažilo schovať. Samozrejme som im v tom nebránil. Niektoré ženy ubytované v hoteli si ešte predtým išli v priebehu večera zapáliť cez recepciu a boli obťažované. Tak som im musel dohovoriť, aby ich nechali," rozpráva s odstupom dvoch týždňov pre britský Daily Mail 44-ročný Jurčevič, ktorý pracuje v hoteli ako vrátnik.

Partia ústny dohovor akceptovala, no štyria ďalší útočníci, ktorí pri následnom besnení vtrhli do hotela za dvoma vybratými slečnami, už nie.

"Boli to zrejme bankové úradníčky, nemali na sebe nič vyzývavé, jednoducho džíny a kabáty, a prosili ma, aby som ich ochránil," začal Jurčevic rozprávanie o historke, podľa ktorej dostal prezývku "Hrdina Kolína".

"Tí štyria mladíci okolo dvadsiatky mi povedali, že sú to ich ženy - a nech sa do toho nepletiem. Ten najhlasnejší z nich na mňa vyštartoval s rozbitou fľaškou, tak som ho spacifikoval kopancom do hrudníka. Druhý dopadol rovnako po údere päsťou. Tretí sa zmohol len na to, že ukázal prstom na krku známe gesto so slovami, že sa vráti a zabije ma. Potom utiekol."

Za dobrotu do väzenia?

Jurčevič, ktorý je príležitostným hercom a bývalým členom chorvátskeho armádneho komanda, následne pomohol ďalšej z napádaných žien prejsť cez námestie k autu, v ktorom na ňu čakal skutočný manžel.

"Čo tí ľudia predvádzali, bolo niečo ostudné. Pred pár mesiacmi sme ich tu vítali, teraz bola ich povesť zničená týmito chlípnymi a opitými úbožiakmi, ktorí nemají k Nemecku a našim ženám žiadnu úctu," pokračoval obor, ktorý nakoniec skončil - rovnako ako chuligáni - za mrežami.

Dôvod? Predovšetkým fakt, že sa dva dni po útokoch pridal k občianskym hliadkam (civilnej stráži).

"Za bezpečnosť v uliciach by mala byť zodpovedná polícia, nie občianske hliadky. Musíme zistiť, čo sa v Kolíne vlastne stalo. A musíme nájsť riešenie. Momentálne máme v Nemecku 500-tisíc ľudí, o ktorých vôbec nič nevieme," obhajoval zatknutie Jurčeviča miestny policajný šéf Erich Rettinghaus.

Je pritom paradoxom, že sami policajti, ktorí na mieste zasahovali, priznali, že nebolo v ich silách násilníkov zvládnuť...

Zdroj: Facebook

Aktuálne.sk

Martin Erdöfy

 

Diskusia