Chladnička rozpútala horúce peklo v Londýne. Majiteľ bytu nezabránil katastrofe

LONDÝN - Etiópčana Behaila Kebedeho bude nedávny devastujúci požiar v obytnom dome v Londýne ešte dlho prenasledovať. On je totiž majiteľom chladničky, ktorá mohla požiar zapríčiniť. Kebedeho byt bol na štvrtom poschodí. Keď v jeho kuchyni začalo horieť, utekal to povedať susede.

Behailu Kebede
Behaila Kebedeho bude nedávny devastujúci požiar v obytnom dome v Londýne ešte dlho prenasledovať. Zdroj:Twitter/Owelafrik

Počas kátkej doby plamene pohltili takmer celú budovu. Katastrofálny požiar mal na svedomí najmenej 58 obetí. Informácie uviedol portál echo24.cz. Taxikár Behailu Kebede pribehol v stredu v skorých ranných hodinách za svojími susedmi. Tvrdil, že v jeho kuchyni začalo horieť.

Hnev verejnosti rastie. Ľudia chcú vedieť, čo bolo príčinou tragického požiaru v Londýne

"Zaklopal na dvere a povedal, že v jeho byte horí," uviedla štyridsaťjedenročná susedka Maryann Adamová s tým, že bolo pred jednou hodinou ráno a Kabede ju zobudil. "Bol to malý oheň v kuchyni. Videla som to, pretože mal dvere do bytu otvorené," dodala. Požiar sa však za veľmi krátku dobu rozšíril až na najvyššie poschodia.

 

Maryann Adamová následne vybehla von, takže o ostatných obyvateľoch nemala prehľad.  Kabede unikol z obytného bloku Grenfell Tower zdravý. "Ľudia prišli o život, to neznesiem," opakoval podľa priateľov Kebede neustále. Zatial je potvrdených 30 obetí, ale šéf londýnskej polície Stuart Cundy predpokladá, že počet mŕtvych ešte stúpne.

Pomoc obetiam požiaru v Londýne. Mayová im prisľúbila 5 miliónov libier

Z ďalších viac ako 70 zranených zostáva ešte viac než desať ľudí v kritickom stave. 28 ľudí je stále nezvestných a polícia predpokladá, že sú mŕtvi. Potrvá niekoľko týždňov, možno aj dlhšie, kým sa podarí nájsť všetkých mŕtvych a následne identifikovať ich telá.

 

Galéria 15 fotografií

Aktuálne.sk
 

Diskusia