VIDEO: Desiatky migrantov sa vylodili priamo na pláži. "Invázia" prekvapila opaľujúcich sa turistov

BRATISLAVA/MADRID - Turistov na juhu Španielska vydesili desiatky migrantov. Tí priplávali na nafukovacom člne k pláži a začali sa hneď vyloďovať. Miestna polícia tvrdí, že takáto "invázia" za bieleho dňa je veľmi nezvyčajná, píše spravodajská agentúra Reuters, informuje o tom portál echo24.cz

migranti, utecenci
Priplávali africkí utečenci zaskočili turistov. Ilustračné foto Zdroj:AP/TASR

Celá udalosť sa odohrala v stredu popoludní, kedy bola turistická oblasť Playa de los Alemanes v blízkosti prístavného mesta Cádiz v danej chvíli plná opaľujúcich sa výletníkov, informuje o tom portál echo24.cz

Otroctvo a obchodovanie s ľuďmi. Problémy sa týkajú veľkej časti Británie

Priplávali africkí utečenci a zaskočili turistov, tí však namiesto panikárenia vytiahli mobilné telefóny a začali si nečakaných hostí natáčať.

Akonáhle sa čierny nafukovací čln priblížil k pláži, vyskákali z neho viac ako dve desiatky migrantov a ihneď sa rozpŕchli po pláži. Celá skupina behom chvíľky zmizla.

Do Španielska sa pokúšali dostať stovky migrantov. Neuspel ani jeden

Polícia prišla až vo chvíli, keď boli všetci preč, "povedal Carlos Sanz, ktorý sa počas" vylodenia" nachádzal na pláži. Zatiaľ nie je jasné či sa policajtom podarilo niekoho z nich chytiť.

Krajiny EÚ vracajú migrantov späť do Grécka. Môžu požiadať o azyl

Utečenci pravdepodobne pochádzali z Maroka. Do Španielska sa dostali cez Gibraltársky prieliv. Ten tvorí súčasť trasy, cez ktorú cestuje čoraz viac migrantov, predovšetkým vďaka malej vzdialenosti medzi africkou a európskou pevninou.

Aktuálne.sk
 

Diskusia